Jak podaje portal "O2", odpowiednie przechowywanie żywności pozwala zachować świeżość produktów na dłużej. Niestety wielu z nas popełnia błędy, przez które żywność szybko przestaje nadawać się do spożycia. Czego należy się wystrzegać?

Jak prawidłowo przechowywać żywność?

Katya Meckle i jej posty w mediach społecznościowych cieszą się ogromną popularnością w sieci. Kobieta chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat zdrowego trybu życia. Ostatnio zdradziła patenty na właściwe przechowywanie żywności, aby ta jak najdłużej zachowywała swoje właściwości i nadawały się do spożycia.

Meckle zdradziła sposób, który pozwoli zachować świeżość pieczywa i niektórych owoców przez kilka tygodni. Uwagę szczególnie przykuwa sposób na przechowywanie pieczywa. Zastosowanie tego patentu może sprawić, że chleb zachowa świeżość nawet przez 20 dni! Na czym polega sztuczka?

Chleb/YouTube @Miasto Stalowa Wola
Chleb/YouTube @Miasto Stalowa Wola

Okazuje się, że świeżość chleba może zapewnić włożenie do worka w jakim jest przechowywany gałązki selera naciowego!

Patent na owoce

Katya Meckle podzieliła się również patentem na przechowywanie owoców i warzyw. Okazuje się, że świeżość bananów pozwoli zachować owinięcie ich końcówki folią aluminiową. Marchewka i zielone warzywa dłużej zostaną świeże, jeśli pozostawimy je w szklanych pojemnikach wypełnionych wodą. Ważne, aby wcześniej bardzo dokładnie je umyć.

Szklane pojemniki idealnie nadają się do przechowywania jagód i malin. Przed ich włożeniem tiktokerka myje naczynia wodą z octem jabłkowym i dokładnie je osusza. Kiedy są już suche, umieszcza na dnie kawałek papierowego ręcznika i bezpośrednio na nim umieszcza owoce.

A wy, jakie znacie patenty na przechowywanie żywności?

To też może cię zainteresować: Będziecie zaskoczeni, jak makijaż może zmienić człowieka. Znana tiktokerka pokazała niesamowite nagranie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek opowiedziała, jak czuje się po rozstaniu z mężem. Zdradziła też, za co jest wdzięczna swojemu byłemu partnerowi

O tym się mówi: Rosjanie prowokują. Ich samolot wleciał w przestrzeń lotniczą jednego z państw NATO. Jaka była reakcja