Jak podaje portal "Interia", czyszczenie toalety choć nie sprawia nam szczególnej przyjemności, jest koniecznością. To przede wszystkim kwestia naszego bezpieczeństwa zdrowotnego, ale także estetyki. Szczególnie ważne jest, aby pozbyć się zacieków z kamienia, bo nie tylko nie wyglądają dobrze, ale także są świetnym miejscem do rozwoju bakterii. Jak skutecznie się ich pozbyć domowymi sposobami?

Osady w toalecie - skąd się biorą?

Niestety trudne do usunięcia osady stanowią wynik zaniedbania w czyszczeniu toalety. Aby uniknąć ich powstania warto conajmniej raz w tygodniu umyć toaletę. Pojawianiu się osadu z kamienia sprzyja twarda woda, która niestety jest zmorą większości gospodarstw domowych w naszym kraju.

Niestety osady z kamienia nie są tylko nieestetyczne, ale stanowią świetną pożywkę dla bakterii. Ay uniknąć ich namnażania się, warto zadbać o pozbycie się osadów z kamienia. W jaki sposób to zrobić?

Osady z kamienia w toalecie/YouTube @Take Look
Osady z kamienia w toalecie/YouTube @Take Look

Jak usunąć kamień z toalety?

Aby pozbyć się kamienia z toalety nie musimy sięgać po drogie środki chemiczne, równie skuteczne mogą się okazać domowe sposoby stosowane przez nasze babcie. Takie rozwiązania są nie tylko przyjazne dla środowiska naturalnego, ale także dla naszego domowego budżetu. Pomocny może się okazać w tym przypadku ocet.

Jeśli czyścimy toaletę regularnie, wystarczy wylać szklankę octu na ścianki muszli. Jeśli mamy do czynienia z bardziej uporczywym osadem, warto do octu dodać kwasek cytrynowy, sok z cytryny, a w skrajnie trudnych przypadkach połączyć ocet z sodą oczyszczoną.

Toaleta/YouTube @Planeta Faktów
Toaleta/YouTube @Planeta Faktów

Ocet i sodę najlepiej przygotować w formie gęstej pasty. Nakładamy ją na zabrudzenia, pozostawiając na kwadrans. Po upływie tego czasu należy całość wyczyścić i spłukać.

A wy, jakie macie patenty na wyczyszczenie toalety?

To też może cię zainteresować: Będziecie zaskoczeni, jak makijaż może zmienić człowieka. Znana tiktokerka pokazała niesamowite nagranie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najmłodszy syn Michała Wiśniewskiego już idzie w ślady taty. Lider Ich Troje podzielił się nagraniem z występem Falco

O tym się mówi: Rosjanie prowokują. Ich samolot wleciał w przestrzeń lotniczą jednego z państw NATO. Jaka była reakcja