Jednak są też tacy przedstawiciele flory, których można wysiewać bezpośrednio na otwartym gruncie, bez przymusu kupienia sadzonek. Godetia, bezpretensjonalna dimorfoteka, piękna delfinium są odpowiednie dla tych, którzy chcą stworzyć niezwykły ogród kwiatowy i nie są gotowi spędzać dużo czasu przy rozsadach sadzonek.

Godetia

To jasna roślina z kwiatem o nietypowym kształcie, który u niektórych gatunków przypomina azalię. Godetię można wysiewać na otwartym terenie już w połowie kwietnia, gdyż nie boi się wiosennych przymrozków. W niektórych częściach świata nasiona sadzi się nawet późną jesienią. Uważa się, że w takich przypadkach godetia staje się bardziej odporna na choroby i złą pogodę. Niemniej jednak ta roślina boi się grzybów. Jeśli zostanie dotknięta zgnilizną korzeni, prawdopodobnie nie uda się jej uratować.

Dimorfoteka

Niezwykle urokliwa roślina, zwana także rumiankiem afrykańskim. Potrafi przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Dimorfoteka kocha światło, nie boi się suszy, wiatrów i jest mało wymagająca dla gleb. Jednak ten przedstawiciel flory może ucierpieć z powodu nadmiernej wilgoci. Nasiona rośliny wysiewa się do gleby na początku maja, a po ośmiu do dziewięciu tygodniach dimorphoteka zaczyna kwitnąć. Kwiat cieszy oko pięknymi kwiatami do 2,5 miesiąca. Kwiatostany mają kolor żółty, liliowy, różowy, a nawet niebieski.

Phlox Drummond

Kwiaty tej niezwykłej rośliny występują w odcieniach bieli, różu, czerwieni i fioletu. Do dobrego rozwoju Phlox Drummond potrzebuje dużo światła, bez cienia. Floksy wysiewa się na otwartym terenie na początku maja. Po pojawieniu się pierwszych pędów, w piątym lub siódmym dniu nasadzenia należy przerzedzić tak, aby między roślinami był odstęp 15 cm. Floks jest wysoce odporny na suszę, ale przy zbyt upalnej pogodzie może zatrzymać kwitnienie, które w normalnych warunkach trwa od czerwca do września.

Ostróżka

Delphinium uwielbia dużo słońca, ale musi przebywać w cieniu przez co najmniej dwie do trzech godzin dziennie. Roślina boi się wysychania gleby, ale z drugiej strony zbyt obfitego podlewania. Kwiat wysiewa się w ogrodzie tak, aby na metr kwadratowy przypadało nie więcej niż 10 roślin.

Maczek kalifornijski (Eschscholzia californica)

Eschscholzia jest łatwa w pielęgnacji i nie wymaga uprawy przez sadzonki. Roślina cieszy oko jasnymi kwiatami w kolorze żółtym, pomarańczowym lub czerwonym od początku czerwca do późnej jesieni. Pojedyncze kwiaty w kształcie miseczki mogą osiągnąć średnicę 7-8 centymetrów. W pochmurną pogodę i w nocy kwiaty zamykają się, pisze portal Ogorod.ru.

Parasol Iberis

Parasol Iberis ma system korzeniowy, więc słabo reaguje na przenosiny. To jest powód, dla którego roślina jest sadzona na zewnątrz na stałe. Parasol Iberis może być biały, fioletowy, różowy, czerwony lub liliowy. Pierwsze pędy pojawiają się już w siódmym lub ósmym dniu siewu, w maju. Kwitnienie rozpoczyna się w czerwcu. Ta niezwykle piękna roślina jednoroczna kocha słońce i boi się stojącej wody.

Ogród dla wielu to miejsce relaksu, które powinno cieszyć oko. Nawet początkujący ogrodnik może bez problemu stworzyć piękny i jasny ogród kwiatowy.

Jak informował portal "Życie News": PROSTY I NIEZWYKLE SKUTECZNY SPOSÓB NA WYJĄTKOWO UPORCZYWE SZKODNIKI W OGRODZIE. SEKRET DOŚWIADCZONYCH OGRODNIKÓW UJAWNIONY. JAK SIĘ POZBYĆ NORNIC

Przypomnij sobie: NOWY PRZEPIS DLA WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI SAMOCHODÓW JUŻ OD 6 LIPCA. KAŻDY POJAZD BĘDZIE MUSIAŁ POSIADAĆ TZW. CZARNĄ SKRZYNKĘ. CELEM RATOWANIE ŻYCIA

Portal "Życie News" pisał również: WYJĄTKOWY DZIEŃ DLA MARCINA HAKIELA. DZIECI NIEZWYKLE ZASKOCZYŁY TANCERZA NIESAMOWITYM PREZENTEM W DZIEŃ OJCA. POJAWIŁY SIĘ WIELKIE ŁZY WZRUSZENIA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SKUTECZNE CZYSZCZENIE PIEKARNIKA NA BŁYSK MOŻE WYWOŁAĆ BÓL GŁOWY. SĄ WRĘCZ BANALNIE PROSTE SPOSOBY, BY ZROBIĆ TO W KILKA CHWIL. WYSTARCZĄ 2 SKŁADNIKI