Jeśli uważasz, że „dobre” oznacza „naiwne”, mylisz się! Eksperci twierdzą, że życzliwość jest jednym z głównych atrybutów inteligencji.

Innymi słowami, dobrzy ludzie są najmądrzejsi.

Neurobiolog Richard Davidson mówi: „Podstawą zdrowego mózgu jest życzliwość”. Wyjaśnia, że ​​życzliwość wymaga umiejętności myślenia nie tylko o sobie, ale także o innych. Ostatecznie inteligencję definiuje się jako „zdolność do zdobywania i stosowania wiedzy i umiejętności”.

Oznacza to, że bycie inteligentnym oznacza nie tylko zapamiętywanie przypadkowych faktów, ale także znalezienie zastosowania do swojej wiedzy w życiu codziennym.

Dla samolubstwa, gniewu i pogardy dla innych wiele umysłu nie jest potrzebne. Robienie, co chcesz, bez zastanowienia się nad konsekwencjami dla innych jest proste. Robią to nawet bakterie i wirusy, które nie mają mózgów: rozmnażają się, kiedy chcą, nawet jeśli zabija ich nosiciela.

Dobrzy ludzie często robią dobre uczynki kosztem osobistych poświęceń. Spędzają czas, pieniądze i zasoby, aby dać innym to, czego potrzebują. Są w stanie myśleć i zdawać sobie sprawę, że dobre uczynki poprawiają cały świat, a nie tylko ich mały zakątek.

Davidson nie jest jedynym ekspertem, który twierdzi, że dobrzy ludzie są mądrzejsi. Liczne badania wykazały, że przeciętnie źli ludzie mają niższą inteligencję.

Na przykład w jednym kanadyjskim badaniu stwierdzono, że osoby narażone na rasizm i uprzedzenia miały niższe IQ niż osoby bardziej tolerancyjne. Chociaż badanie to pierwotnie było pomyślane jako studium przyczyn poglądów politycznych, wyniki te rzuciły światło na obie strony tego zagadnienia.

Faktem jest, że tendencja do rasizmu i uprzedzeń jest często podyktowana niemożnością przystosowania się do zmian, a to kolejny znak niskiej inteligencji.

Stephenowi Hawkingowi często przypisuje się powiedzenie: „Inteligencja to zdolność przystosowywania się do zmian”. W rzeczywistości cytat ten jest znany od co najmniej 1905 roku, ale nie o to chodzi; najważniejsze jest to, że to prawda.

I to jest całkiem logiczne. Zdolność do zaakceptowania zmian wymaga wysiłku umysłowego.

Najpierw musisz zrozumieć, dlaczego zmiana jest konieczna. Następnie musimy porzucić przestarzałe idee dotyczące świata. Jest to bardzo trudne nawet dla najmądrzejszych.

Wreszcie musimy zdać sobie sprawę, że bez względu na to, jak bardzo się boimy, zmiany, które powodują, że nasze życie - i cały świat wokół nas - są nieco lepsze. Zmiana lęku jest całkowicie normalna - wcale nie jest to oznaką „nudności”.

Strach przed nieznanym tkwi w naszych genach. To zdolność do zaakceptowania niezbędnych zmian, które oddzielają mądrego od głupiego.

Szczerze mówiąc, warto zauważyć, że niektóre badania wykazały, że u osób o wyjątkowo wysokim IQ wiele nie jest najbardziej atrakcyjnych cech. Tacy ludzie są bardziej pewni siebie i zwykle nie zauważają własnych wad. Trudno oczywiście odnieść się do życzliwości.

Jednak IQ nie jest jedynym i dalekim od najlepszego wskaźnika prawdziwej inteligencji. Coraz więcej naukowców jest skłonnych wierzyć, że istnieją trzy rodzaje inteligencji, w tym społeczne i emocjonalne.

Empatia - ważny element inteligencji emocjonalnej - jest tak ważna, że ​​duńskie szkoły uczą jej nawet matematyki i czytania. Godzinę w tygodniu uczy się dzieci, aby były milsze i bardziej współczujące.

To też jest zrozumiałe. W końcu empatia to przede wszystkim umiejętność zrozumienia uczuć innych ludzi. Aby zrozumieć uczucia innej osoby, potrzebny jest znacznie bardziej rozwinięty umysł niż zapamiętywanie faktów i wydawanie ich na polecenie.

Oczywiście są wyjątki od każdej reguły. Niektóre osoby o wysokim IQ nie są miłe, a niektóre osoby o niskim IQ mają rzadką zdolność do współczucia.

Niemniej jednak inteligencja nie jest wskaźnikami w teście. Życzliwość, szacunek dla uczuć innych ludzi i przystosowanie się do zmian, nawet gdy cię przerażają, są prawdziwymi wskaźnikami niezwykłego umysłu.

Zgadzasz się?

Polecamy także: WŁOŻYŁA RYŻ DO SZKLANKI Z WODĄ I ZAMIESZAŁA. TO CO SIĘ Z NIM STAŁO, DAJE DUŻO DO MYŚLENIA

Może zainteresuje Cię to: POSIADASZ W DOMU JEDNĄ Z TYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH? OKAZUJE SIĘ, ŻE MOGĄ WYWOŁAĆ U LUDZI PRZYKRE KONSEKWENCJE

Portal "Życie" informował o: KIEDY POWINNIŚMY WRZUCIĆ SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW. STOMATOLODZY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO CZĘŚCIEJ NIŻ CI SIĘ WYDAJE