Każdy beneficjent programu 500 plus, niezależnie od grupy docelowej i przeznaczenia, może z czystym sumieniem stwierdzić, że comiesięczna dodatkowa kwota pieniędzy wypłacanych w ramach socjalnej pomocy jest ogromnym wsparciem w realizacji ważnych celów życiowych.

500 Plus dla małżeństw? Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy

Wielu uważa jednak, że socjalne programy pomocowe to niepotrzebne rozdawnictwo, przez które budżet państwa jest coraz uboższy.

O ile dodatki dla osób niepełnosprawnych i seniorów nie budzą aż takich skrajnych emocji, o tyle 500 Plus na każde dziecko od zawsze budziło kontrowersje i dzieliło Polaków. Byli tacy, którzy krytykując rząd za wprowadzenie rodzinnego 500 plus, każdego miesiąca radośnie korzystali z tego świadczenia.

Teraz media obiegła informacja o nowym projekcie obywatelskim, jaki dotarł do Sejmu. Chodzi o program Małżeństwo Plus, w którym pary małżeńskie z wymaganym stażem będą mogły otrzymać 500 zł miesięcznie.

Kto mógłby wnioskować o dodatek?

Nie wszyscy jednak będą uprawnieni do wnioskowania o świadczenie, gdyż spełnić trzeba bardzo ważny warunek. Poza oczywistym, jakim jest zawarty związek małżeński, małżonkowie muszą wykazać, że ich małżeństwo trwa minimum od 40 lat.

Logicznym jest fakt, że projekt docelowo dotyczyć ma osób w wieku senioralnym, albo zbliżających się do wieku emerytalnego. Jednak każdy, kto wszedł właśnie na drogę małżeńską i jest na tak zwanym dorobku, dobrze wie, że na samym początku wspólnej drogi podobne wsparcie finansowe rozwiązałoby mnóstwo problemów, szczególnie w obliczu rządowej inflacji.

Wielu młodych ludzi nie decyduje się na rozpoczęcie samodzielnego życia, ze względu na oczywiste ograniczenia finansowe i odwieczne problemy ze zdobyciem własnego dachu nad głową.

Dane płynące z Głównego Urzędu Statystycznego wyraźnie pokazują, że ilość rozwodów jest zatrważająco wysoka. Każdy, komu rozpadł się związek, gdyż trzeba było mieszkać z rodzicami swoimi lub współmałżonka potwierdzi, że rządowe wsparcie dla młodych małżeństw w wielu przypadkach zapobiegłoby kłopotom rodzinnym i rozstaniom.

O tym się mówi: Adriana Kalska zaskoczyła wszystkich. Jej zdjęcie zainteresowało internautkę. Czy aktorka planuje ślub

Zerknij tutaj: Andrzej Sikorski z "Sanatorium miłości 4" zdradził kulisy produkcji. Czego nie mieliśmy okazji zobaczyć w programie