Andrij Jurasz – ambasador Ukrainy w Watykanie - twierdzi, że gdyby papież Franciszek wybrał się do Kijowa, wojna zakończyłaby się znacznie wcześniej. Jak widać, wyjazd do stolicy Kijowa jest możliwy.

Ambasador Ukrainy w Watykanie zna sposób na zakończenie wojny

Ambasador Ukrainy w Watykanie udzielił w tą niedzielę wywiadu, który zaskoczył wiernych. Zdaniem Andrija Jurasza obecność papieża Franciszka w Ukrainie mogłaby zatrzymać wojnę.

Zdaniem ambasadora papież Franciszek jest ważną osobistością dla Ukraińców – zarówno katolików, jak i osób innej wiary. Każdy życzliwy gest papieża skierowany do narodu ukraińskiego jest bardzo pomocny w tym trudnym czasie.

Papież Franciszek mógłby uratować Ukraińców

Andrij Jurasz stwierdził, że wjazd do Kijowa jest możliwy. Potwierdziła ta delegacja premierów Słowenii, Polski i Czech w minionym tygodniu. Papież Franciszek mógłby pojawić się w Ukrainie.

Jeśli papież postawiłby nogę na ukraińskiej ziemi (…) wojna zatrzymałaby się

- stwierdził Andrij Jurasz, ambasador Ukrainy w Watykanie.

Mężczyzna podziękował również Stolicy Apostolskiej za wsparcie i modlitwę w intencji Ukrainy.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Rynek miasta zapełnił się pustymi wózkami dziecięcymi. Miasto uczciło pamięć dzieci, które padły ofiarą Rosjan