Jak się okazuje Urząd Skarbowy nie przymknie oka na emerytów, którzy zalegają z zapłatą abonamentu RTV. Sytuacja budzi wiele kontrowersji!

Emeryci muszą zapłacić zaległości!

Gazeta Wyborcza informuje, że Urząd Skarbowy okazuje się być bezwzględny dla emerytów! Braku wyrozumiałości ze strony urzędu doświadczyła już pani Marzenna Grabiszewska - Gryka.

Jak się okazuje, niecały miesiąc temu pani Marzenna dostała pismo od Urzędu Skarbowego, z którego to dowiedziała się, że część pieniędzy z jej konta została zajęta, aby uregulować zaległości za abonament telewizyjny.

Według wyliczeń jakie przedstawiła Poczta Polska, pani Marzenna zalega z zapłatą w wysokości 1735 złotych. To dość spora kwota dla każdego emeryta!

- Najpierw odebrano mi 700 zł z trzynastej emerytury, a kilka dni później urząd zajął resztę - wyznała pani Marzenna w wywiadzie z Gazetą Wyborczą.

Urząd Skarbowy nie okaże litości

Okazuje się więc, że Poczta Polska nie odpuści nikomu nieopłaconego abonamentu RTV. Jednak na samym początku do odpowiedzialności są pociągani renciści oraz emeryci.

W całej tej sytuacji nie brakuje jednak absurdów. Osoby, które nigdy nie miały zarejestrowanych odbiorników radiowych lub telewizyjnych oraz ci, którzy je wyrejestrowali również otrzymują listy od Urzędu Skarbowego z ponagleniem do zapłaty za abonament RTV.

Od stycznia do kwietnia tego roku Poczta Polska skierowała ponad 35 tysięcy tytułów wykonawczych na mocy których urzędy skarbowe mogą ścigać dłużników za zaległości w opłatach abonamentowych.

Jak podaje portal money.pl tylko w 2020 roku zebrano z tego tytułu 7 milionów złotych.

Warto więc uregulować swoje zadłużenia za abonament RTV, jeśli takie posiadamy. W przeciwnym wypadku do naszych drzwi może zapukać Poczta Polska.

Przypomnij sobie o… JANUSZ KORWIN MIKKE PRZYŁAPANY NA PLAŻY. DZIWNE ZACHOWANIE ZNANEGO POLITYKA PRZYKUŁO UWAGĘ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… LECH WAŁĘSA PONOWNIE WZBUDZIŁ SPORO KONTROWERSJI. CO TYM RAZEM JEST POWODEM ZŁOŚLIWYCH KOMENTARZY