Wraz z końcem lutego Polacy mogą spodziewać się zmiany pogodowej, która przyniesie ze sobą powrót zimowej aury. Pomimo obecnej łagodnej pogody, antycyklon odpowiedzialny za tę anomalię termiczną szykuje się do przesunięcia na wschód, co skutkować będzie spadkiem temperatur i napływem arktycznego powietrza nad Polskę.
Ostatnie dni charakteryzowały się nadzwyczajną łagodnością atmosferyczną. Temperatury utrzymywały się na poziomie dodatnim, a opady deszczu stopniowo wypierały śnieg. Prognozy meteorologów wskazują, że taka sytuacja utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. We wtorek przewiduje się zachmurzenie z okresowymi przejaśnieniami, a jedynie w górach można spodziewać się opadów śniegu. Pozostałe regiony kraju mogą liczyć na dodatnie temperatury, chociaż opady deszczu, zwłaszcza w Polsce centralnej i północnej, mogą spowodować przekroczenie stanów ostrzegawczych rzek, informuje Interia.
Niemniej jednak, według prognoz, ostatnia dekada lutego przyniesie istotne zmiany. Arktyczne powietrze zacznie napływać do Polski, skutkując spadkiem temperatur. Wschodnie obszary kraju mogą spodziewać się utrzymania mrozów przez całą dobę, natomiast na zachodzie dodatnie wskazania utrzymają się jedynie w ciągu dnia. Przewidywane opady śniegu nie będą obfite, a pokrywa śnieżna osiągnie jedynie kilka centymetrów grubości, szybko topiąc się.
Zjawisko to może nawracać cyklicznie, tworząc warunki dla uciążliwej pluchy. Chociaż nie prognozuje się gwałtownego powrotu zimy, to jednak Polacy powinni być przygotowani na odśnieżanie podjazdów i konieczność ponownego włączenia ogrzewania. Przewiduje się, że taka aura utrzyma się także w pierwszych dniach marca.
Szczególną rolę w tej sytuacji odgrywa tajemniczy antycyklon, który odpowiedzialny jest nie tylko za łagodną pogodę w Polsce, ale także za ekstremalne temperatury w Rosji. Mroźne chłody, sięgające nocą nawet minus 40 stopni, sprawiają, że obecnie Polska doświadcza wyjątkowo łagodnych warunków atmosferycznych. Jednakże, wraz z przemieszczeniem antycyklonu, Polacy mogą spodziewać się znacznej zmiany sytuacji pogodowej i powrotu zimy na ich tereny. Warto monitorować bieżące prognozy meteorologiczne i przygotować się na ewentualne niespodzianki ze strony arktycznego powietrza.
Jak informował portal "Życie News": Niezwykle smutne wieści dla wszystkich sympatyków Polskiego Radia. Właśnie odeszła jedna z największych gwiazd rozgłośni radiowej. Miała 93 lata
Przypomnij sobie: Burzliwe sceny na wiecu Tuska. Krzyki i przekleństwa rozpoczęły awanturę