Wrzesień przyniósł już lekkie pogorszenie pogody co w ubiegły czwartek widoczne było zwłaszcza na Śląsku. Jak podaje portal „MSN”, w Jastrzębiu-Zdroju deszcz zalał mieszkania w bloku na ulicy Katowickiej.

Niebezpieczna nawałnica

Mieszkańcy na długo zapamiętają tę ulewę ze względu na jej kosztowne skutki. Niespodziewanie woda zalała kilka mieszkań poczynając od tego na samej górze.

Pani Janina Karwot, która wraz ze swoją rodziną mieszka na dziesiątym piętrze relacjonuje, że wszystko wydarzyło się błyskawicznie i kompletnie niespodziewanie.

Deszcz/YouTube @Machony

Na początku słychać było tylko szum. Jako pierwsza wodę wylewającą się z łazienki zauważyła jej córeczka.

„Wody mogło być nawet do kostek. Nie dało się tego powstrzymać. Próbowaliśmy zbierać tę wodę szufelkami i wylewać do wanny, ale nie było jak” – opowiedziała kobieta.

Jak się okazuje, winna sytuacji okazała się być nieszczelna rura, która ma odprowadzać wodę z dachu, a która najwyraźniej nie wytrzymała w starciu z warunkami atmosferycznymi.

W efekcie zalało w sumie aż sześć mieszkań, a straty są liczone w tysiącach ze względu na zniszczone panele i meble.

Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa jeszcze nie podjęła decyzji w sprawie rekompensat dla mieszkańców. Badana jest także konkretna przyczyna awarii.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Skandaliczne zachowanie policjantów. Kobiety zwracają uwagę na te działania po interwencjach. To wyraźne łamanie prawa. Co na to Komenda Główna

Jak informował portal „życie.news”: Ruszyły kontrole płatników abonamentu RTV. Pod lupą są głównie dwie grupy społeczne. Jakie kary grożą za używanie odbiorników bez opłaty

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Księżna Kate została wyróżniona przez króla Karola III. Nawet jego żona Camilla nie mogła liczyć na otrzymanie tego przywileju. To ogromny zaszczyt

Sprawdź również ten artykuł: O Jarosławie Kaczyńskim znów mówią wszyscy. Tym razem to nie jego słowa wzbudziły ogromne emocje. Poszło o buty polityka