Jak podaje portal "Wirtualna Polska", nagranie pochodzi z Parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Strykowie (woj. łódzkie). Widać na nim małego, zaledwie kilkuletniego chłopca, który zaskakuje księży znajdujących się przy ołtarzu. Ich reakcja jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

Nagranie podbija sieć

Na nagraniu widać, jak kilkulatek przechadza się po kościele w trakcie trwającego nabożeństwa. Księża klęczeli z twarzami zwróconymi w stronę tabernakulum i właśnie w tym momencie młodzieniec postanowił podejść do duchownych i pociągnąć jednego z nich za szaty. W odpowiedzi ksiądz pocałował malucha w czoło.

Drugi z księży wziął chłopca do zakrystii. Na video możemy również zobaczyć moment, w którym mama odbiera ciekawskiego kilkulatka z rąk księdza. Nagranie było szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Dostało się zarówno matce małego chłopca, jak i duchownym.

Internauci wytykali opiekunce chłopca, że ta, nie pilnowała swojej pociechy. Jedna z internautek wprost napisała, że "pierwszy raz widzi takie obojętne zachowanie rodziców w kościele". Duchownym mieli z kolei za złe, że ci zabrali chłopca do zakrystii.

Chłopiec na mszy/TikTok @Pastellowy
Chłopiec na mszy/TikTok @Pastellowy

Nie zabrakło jednak bardziej przychylnych głosów, część internautów zwracała uwagę, że księża zachowali się bardzo sympatycznie, nie karcąc chłopca i nie odtrącając go. Jedna z internautek napisała: "uważam, że nic takiego się nie stało a komu to przeszkadza to jest tylko "niedzielnym katolikiem". Więcej empatii i wiary!".

A wy, co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: