W rozmowie z portalem "Super Express", Tadeusz Cymański zdradził, że jego zdaniem wspaniałym zwieńczeniem kariery politycznej Jarosława Kaczyńskiego, byłby start w wyborach prezydenckich. Czy jest to zdanie odosobnione? Czy Jarosław Kaczyński zdecyduje się na start w wyborach?

Czy Jarosław Kaczyński wystartuje w wyborach prezydenckich?

Karol Karski potwierdza, że Jarosław Kaczyński byłby najlepszym z możliwych kandydatów zarówno jeśli chodzi o urząd prezydenta, jak i premiera. Zaznaczył jednak, że prezes nie ma "parcia na stanowiska". Zdradził również, że to do Jarosława Kaczyńskiego należy decyzja, kto na dany urząd będzie kandydował.

Jarosław Kaczyński/YouTube @naTemat.pl
Jarosław Kaczyński/YouTube @naTemat.pl

Problemu nie stanowi nawet wiek Jarosława Kaczyńskiego, który w roku wyborczym miałby 76 lat. Wystarczy przypomnieć, że obecny prezydent Joe Biden został prezydentem mając 78 lat. Nieco młodszy był niemiecki kanclerz Konrad Adenauer, który objął urząd mając 73 lata i piastował go do 87 lat.

Tadeusz Cymański nie ukrywa, że takie zwieńczenie kariery politycznej byłoby godne prezesa Kaczyńskiego. W opini parlamentarzysty zasługuje on na to, aby być branym pod uwagę przy ustalaniu potencjalnych kandydatów na urząd prezydenta w 2025 roku.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24

Cześć politologów jest zdania, że Jarosław Kaczyński ma faktycznie wiele atutów, które predysponują go do wygranej w wyborach prezydenckich. Zdaniem politologa prof. Kazimierza Kika, gdyby PO wystawiło Donalda Tuska, Jarosław Kaczyński miałby wygraną praktycznie w kieszeni.

Zgadzacie się z tym?

To też może cię zainteresować: Wyjątkowy dzień dla Marcina Hakiela. Dzieci niezwykle zaskoczyły tancerza niesamowitym prezentem w Dzień Ojca. Pojawiły się wielkie łzy wzruszenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prosty i niezwykle skuteczny sposób na wyjątkowo uporczywe szkodniki w ogrodzie. Sekret doświadczonych ogrodników ujawniony. Jak się pozbyć nornic

O tym się mówi: Nowy przepis dla wszystkich właścicieli samochodów już od 6 lipca. Każdy pojazd będzie musiał posiadać tzw. czarną skrzynkę. Celem ratowanie życia