Do Sejmu dotarła petycja zawierająca propozycję przyznania parom małżeńskim świadczenia 500 plus. Nie otrzymaliby go jednak wszyscy będący w związku małżeńskim, gdyż zawarto w propozycji warunek, bez którego spełnienia małżonkowie nie mieliby możliwości ubiegania się o świadczenie.

Owym warunkiem, jaki może stanąć na przeszkodzie ku 500 Plus parze małżeńskiej, jest minimum czterdziestoletni staż małżeński. Można by pomyśleć, że jest to zabieg pokazujący problem częstych rozwodów, jednak pomimo powagi tej sytuacji, nie o to chodziło twórcom petycji.

Trudna sytuacja seniorów mogłaby być poprawiona świadczeniem 500 Plus dla małżeństw?

Przed paroma miesiącami, do Sejmu dotarła propozycja w formie petycji, aby wieloletnim małżeństwom zacząć przyznawać dodatkowe świadczenie socjalne w postaci 500 Plus. Twórcy projektu, za argument potwierdzający potrzebę wprowadzenia powyższego świadczenia, podają trudne warunki finansowe seniorów, którzy borykają się z utrudnionym dostępem do leków, zdrowej żywności, czy środków higieny osobistej, gdyż ich warunki materialne są często niewystarczające.

„Zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo+. Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach. Należy pamiętać, że oprócz chwil wzniosłych jest proza życia, a więc opieka nad towarzyszem życia, którą małżonkowie świadczą sobie wzajemnie” – widnieje w petycji, której treść przytoczyły media.

Należy jednak zauważyć, że system ZUS nie honoruje wysokości ostatniego wynagrodzenia i stażu pracy w ciągu życia seniora adekwatnym świadczeniem emerytalnym, o czym mówią sami seniorzy. Wielokrotnie słyszy się, że po 45 latach pracy senior otrzymuje emeryturę, której wysokość drastycznie obniża standard jego życia, jakie wiódł podczas zawodowej aktywności.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Wyszła prawda o majątku Władimira Putina. Czy prezydent Rosji jest najbogatszy na świecie

Zerknij: Książę William zradza całą prawdę. Poszło o księcia Karola