Jak podaje portal "Super Express", na poniedziałek 24 stycznia zapowiedziane jest spotkanie pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy z posłankami Koalicji Obywatelskiej. W Pałacu Prezydenckim mają się pojawić Kinga Gajewska, Barbara Nowacka, Krystyna Szumilas oraz Katarzyna Lubnauer. Spotkanie będzie dotyczyło ustawy określanej, jako "lex Czarnek".

Spotkanie z pierwszą damą

Agata Kornhauser-Duda zdecydowała się spotkać z posłankami KO, które wystosowały do niej specjalny apel. Posłanki nie kryły zaskoczenia tym, że dostały zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego tak szybko. Przypomnimy, po odbywającej się w zeszłym tygodniu konferencji prasowej polityczki odebrały telefon z Kancelarii Prezydenta wyznaczającym termin spotkania z pierwszą damą.

Posłanki nie kryją radości z faktu, że żona prezydenta Andrzeja Dudy zdecydowała się z nimi spotkać i omówić palący problem, jakim dla szkolnictwa może się okazać "lex Czarnek". Zaproszenie traktują, jako "dobry prognostyk". Krystyna Szumilas ma nadzieję, że Agata Kornhauser-Duda pomoże "zatrzymać te złe przepisy".

Obawy wobec "lex Czarnek"

Ustawa "lex Czarnek" przegłosowana przez większość sejmową budzi wśród wielu osób obawy. Posłanki KO mają nadzieję, że Agata Kornhauser-Duda, która sama pracowała jako nauczycielka w jednej z krakowskich szkół, zrozumie, jakim zagrożeniem dla uczniów, rodziców i pracowników oświaty są planowane zmiany.

O spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy został zapytany Przemysław Czarnek. Minister Eudkacji i Nauki podkreślił, że pierwsza dama jest szanowaną nauczycielką, która dobrze orientuje się w tym, jak wyglądają realia polskiej szkoły. Dodał, że może dyskutować ze swoimi gośćmi, a "on nie ma nic przeciwko".

Przemysław Czarnek/YouTube @Janusz Jaskółka
Przemysław Czarnek/YouTube @Janusz Jaskółka

Jak myślicie, czy w czasie spotkania posłanek z Agatą Kornhauser-Dudą padną jakieś konkretne zapowiedzi?

To też może cię zainteresować: Kamila Boś wyjawiła powody ciągłego bycia singielką. Dlaczego traktuje mężczyzn "z góry"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Domańska wydała poruszające oświadczenie. Podjęła bardzo trudną decyzję. Chodzi o jej wiarę

O tym się mówi: Sprawą Madzi z Sosnowca przed dekadą żyła cała Polska. Co dzieje się z rodziną dziewczynki