Jak podaje portal "Pikio", Ministerstwo Zdrowia poinformowało o mających nastąpić zmianach. Informacje o nowych ustaleniach resortu przekazał wiceminister Waldemar Kraska.

Konferencja Ministerstwa Zdrowia

We wtorek 25 sierpnia miała miejsce konferencja prasowa Ministerstwa Zdrwia, reprezentowanego przez wiceministra Waldemara Kraski. Wiceminister odniósł się do niepokojących informacji dotyczących dużej liczby zakażeń koronawirusem.

"Są bardzo liczne, ale pojedyncze ogniska koronawirusa, nie mamy żadnych dużych ognisk zakażeń. W dalszym ciągu dominują powroty z wakacji oraz duże imprezy rodzinne. [...] Na dzień dzisiejszy imprezy rodzinne mogą odbywać się do 150 osób z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Uczulam wszystkich organizatorów, by go przestrzegali" - poinformował Waldemar Kraska.

YouTube

Ważny apel

W trakcie konferencji prasowej Waldemar Kraska odniósł się również do innego zagrożenia, z ktorym już wkrótce przyjdzie się nam mierzyć. Mowa o grypie, na którą jesienią zapada duża liczba osób. Wiceszef poinformował o istotnych zmianach z nią związanych. Mają wejść w życie od września.

"Nadchodzi okres jesienny, dlatego apelujemy do Polaków, by chętnie szczepić się przeciwko grypie. Od 1 września, na nowej liście refundacyjnej, pojawi się w połowie refundowana szczepionka dla dzieci przeciwko grypie między 3 a 5 rokiem życia. To szczepionka donosowa, bezpieczna i przyjazna dziecku. Nowością jest to, by w połowie refundować szczepionki przeciwko grypie dla osób poniżej 65. roku życia w przypadku występowania choroby współistniejącej. Dla osób powyżej 75. roku życia szczepionka będzie bezpłatna" - przekazał Waldemar Kraska.

Pixabay

Jak oceniacie taki ruch ze strony resortu zdrowia?

To też może cię zainteresować: Koronawirus nie odpuszcza. Kolejne zakażenia wśród kuracjuszy w jednej z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Trzyletnia dziewczynka samotnie dryfująca po środku morza. Dziecko na dmuchanym jednorożcu cudem uszło z życiem

O tym się mówi: MEN wprowadza nowe zasady funkcjonowania szkół w roku szkolnym 2020/2021. Dyrektor jednej ze szkół komentuje