Jak podaje portal "Radio Zet", w nagrzewającym się na słońcu samochodzie przez pół godziny męczyła się 10-letnia dziewczynka. Matka zostawiła ją w aucia a sama poszła na zakupy. Reakcja uchroniła dziecko przed śmiercią.

O krok od dramatu

Niewiele brakowało, aby doszło do dramatu na parkingu pod jednym ze sklepów w Lublinie. Idąc na zakupy kobieta zostawiła w aucie 10-latkę. Była przekonana, że drzwi i szyby zostawiła otwarte. Tak jednak nie było.

Dziewczynka utknęła w coraz bardziej nagrzewającym się samochodzie. Była cała spocona i zaczynała tracić przytomność. Na szczęście dziewczynkę w porę spostrzegła kobieta, która zaalarmowała służby wspólnie z innymi świadkami zdarzenia.

Relacje ze zdarzenia

"Mężczyzna postanowił szybko zareagować, wybił szybę w samochodzie i uwolnił dziewczynkę. Następnie przeniósł 10-latkę do klimatyzowanej placówki bankowe" - poinformowała asp. szt. Sylwia Serafinw rozmowie z PAP.

YouTube

Po przybyciu na miejsce służby ustaliły, że dziewczynka była w samochodzie około pół godziny. W tym czasie jej mama była w sklepie.

"Okazało się, że w tym czasie matka dziewczynki była na zakupach w sklepie odzieżowym. Tłumaczyła się tym, że była pewna, że drzwi w samochodzie są otwarte, a szyba jest opuszczona" - dodała Serafin.

Sprawę bada Komenda Powiatowa w Lublinie. Jeśli okaże się, że kobieta naraziła dziewczynkę na utratę życia lub zdrowia, może jej grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

YouTube

Jak myślicie, jak zakończy się cała sprawa?

To też może cię zainteresować: Tak teraz wygląda uczestniczka "Sanatorium miłości". Nieprawdopodobne! Walentyna Kozioł jest nie do poznania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Była obiektem westchnień wszystkich mężczyzn w kraju. Nikt nie spodziewał się tego, co się z nią stało. Co się dzieje z przepiękną Polą Raksą

O tym się mówi w Polsce: GIS ostrzega przed niebezpiecznym, olejem. Pod żadnym pozorem nie wolno go spożywać

O tym się mówi na świecie: Czy nigdy nie doczekamy się szczepienia na koronawirusa? Słowa szefa WHO są przygnębiające. Tego nikt się nie spodziewał