Jak podaje portal "Super Express", zmarło dwóch kapłanów z Domu Księży Seniorów. Zakażonych jest kilku duchownych, niektórzy są w ciężkim stanie. Ognisko koronawirusa w radomskiej placówce rozwijało sie w ukryciu.

Zmarło dwóch kapłanów

Informację o śmierci kapłanów z radomskiego Domu Księży Seniorów. Jak poinformował kanclerz radomskiej kurii ks. Edward Poniewierski, powodem ich śmierci był COVID-19. Nie był to przypadek odosobniony. Wcześniej zmarł już jeden kapłan.

"14 lipca 2020 r. zmarli: ks. kan. Bogumił Orłowski (lat 92, w tym 67 lat w kapłaństwie) i ks. kan. Andrzej Sasin (lat 84, w tym 61 lat w kapłaństwie), mieszkańcy Domu Księży Seniorów w Radomiu" - czytamy w opublikowanym przez kurię komunikacie.

Msze żałobny w intencji księży ma się odbyć w najbliższym czasie, choć nie będzie się odbywać w w obecności ciał zmarłych. Harmonogram uroczystości można znaleźć na stronie radomskiej kurii.

Zmarli duchowni byli hospitalizowani w szpitalu zakaźnym w Radomiu. W tej samej placówce medycznej przebywa kilka kapłanów emerytów, którzy do tej pory mieszkali w Domu Księży Seniorów. Stan trzech z księży jest bardzo ciężki o czym poinformowała radomska kuria.

To nie jedyny przypadek koronawirusa w radomskim Kościele. Zakażeniu uległ również proboszcz z parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej, ks. Gabriel Marciniak. Przypominamy, że kościołach pomimo zniesienia limitu wiernych mogących brać udział w nabożeństwach, nadal należy zachować dystans społeczny, a także zakrywać nos i usta (maseczką, przyłbicą lub innym kawałkiem materiału).

Pixabay

Jak sądzicie, kiedy uda się zminimalizować liczbę ognisk?

To też może cię zainteresować: Małopolska: kolejne ognisko koronawirusa w województwie. Sanepid szuka uczestników koncertu i prosi o kontakt

O tym się mówi: Znany polski detektyw z poważnymi zarzutami. W sprawę zaangażowała się prokuratura, do sądu trafił akt oskarżenia