Para prezydencka pojechała w czwartek do Wilna. Andrzej Duda wraz z żoną Agatą spotkali się tam z prezydentem Gitanasem Nausedą, a podczas wspólnych rozmów poruszono m.in. temat Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W piątek para prezydencka wzięła również udział w pogrzebie przywódców i uczestników powstania styczniowego. Chodzi o pochówek Zygmunta Sierakowskiego i Wincentego Konstantego Kalinowskiego, przywódców powstania styczniowego oraz kilkunastu jego uczestników straconych w Wilnie w 1863 i w 1864 roku.

Podczas spotkania z pierwszą parą Litwy zdecydowanie największe zainteresowanie wzbudziła Agata Duda i jej olśniewająca stylizacja. Pierwsza dama wybrała elegancki kostium w kratkę. Całość stylizacji dopełnił czarny pasek, który podkreślił talię żony prezydenta.

Agata Duda odwiedziła też wraz z pierwszą damą Litwy hospicjum. Jedyne hospicjum na Litwie prowadzone jest przez polską zakonnicę, siostrę Michaelę Rak. Obecnie trwają prace nad otwarciem placówki dla przewlekle chorych dzieci.

Następnie Agata Duda i Diana Nausėdienė obejrzały wystawę „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt”. Jest to największa dotąd w historii polskiego i litewskiego muzealnictwa ekspozycja, poświęcona temu litewskiemu rodowi, podała Kancelaria Prezydenta RP.

Przypomnij sobie o… JAK WYGLĄDA DOŚWIADCZENIE KINGI DUDY? POLACY SĄ OBURZENI

Jak informował portal Życie: RZĄD WPROWADZIŁ NOWĄ ULGĘ, KTÓRA POZWOLI NA ZAOSZCZĘDZENIE PRAWIE 6 TYSIĘCY ROCZNIE. WARUNEK? TRZEBA SIĘ POSPIESZYĆ

Portal Życie pisał również o… OTO NOWY BOHATER INTERNETU. KIM JEST I DLACZEGO INTERNAUCI GO POKOCHALI