Styl vintage jest doceniany przez wielu kolekcjonerów, którzy poszukują oryginalnych przedmiotów. Portal „Express Ilustrowany” podaje, że do łask wraca zwłaszcza okres PRL, a zwłaszcza lata 50., 60. oraz 70.

Popularne na aukcjach

Kolekcjonerzy namawiają by sprawdzić co kryją nasze piwnice czy strychy gdzie często odkładane niemodne według nas przedmioty.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się obecnie porcelana, a także porcelit, fajans i szkło. Najwięcej warte są oczywiście pełne komplety zastawy, ale pojedyncze sztuki też mogą być coś warte.

porcelana i szkło / YouTube: Iwona

Zawrotne ceny mogą osiągają oczywiście meble, przede wszystkim fotele, krzesła, stoły oraz słynne meblościanki. Dobrze zachowane egzemplarze mogą być droższe niż nowoczesne sztuki ze sklepów.

Wśród przykładów można wymienić krzesło VAR lub Aga, które jest warte do 500 złotych. Z kolei za zestaw foteli 366 z Dolnośląskiej Fabryki Mebli w Świebodzicach można dostać nawet 5 tysięcy.

Wartościowe dla kolekcjonerów są również wszelkiego rodzaju pocztówki, za które są w stanie zapłacić od kilku do nawet stu złotych.

Cenne jest też oczywiście biżuteria. Niektóre firmy projektowały ja we współpracy ze znanymi artystami co jeszcze bardziej może podkręcić jej wycenę.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Jedna z popularnych sieci handlowych zdecydowała się na odważny krok. Wprowadzenie nowej marki ubrań to ukłon w stronę ekologii. Ceny mocno zaskakują

Jak informował portal „życie.news”: Skandaliczne zachowanie policjantów. Kobiety zwracają uwagę na te działania po interwencjach. To wyraźne łamanie prawa. Co na to Komenda Główna

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Doda wystosowała do fanów niebywałe oświadczenie po odejściu królowej Elżbiety II. W mediach zawrzało. Zdaniem wielu gwiazda posunęła się za daleko

Sprawdź również ten artykuł: Polacy czekają na spadek poziomu inflacji i coraz większej drożyzny. Ekonomiści oceniają, kiedy można spodziewać się poprawy. Trudno o optymizm