W 2004 roku zespół Jeden Osiem L stworzył hit, który zrobił furorę w całej Polsce. Niemal każdy znał piosenkę „Jak zapomnieć”.

Zespół powstał już w 1998 roku, a pierwsze utwory Marcin „Siwy” Siwek i Łukasz Wółkiewicz nagrywali w mieszkaniu przy ulicy Lotników w Płocku. W 2001 roku do zespołu dołączył Krzysztof Bączek pseud. Chris Toffson.

Czym się zajmują muzycy z zespołu Jeden Osiem

Na początku lat 2000 Jeden Osiem L zrobił prawdziwą furorę. Członkowie zespołu byli niezmiernie rozchwytywani. Ich debiutancka płyta „Wideoteka”, która zawierała przebój „Jak zapomnieć”, pokryła się złotem.

Kolejne krążki raperów - „Słuchowisko” z 2005 roku oraz „Nowy folder” z 2007 roku nie osiągnęły już takiego sukcesu.

Kiedyś znała ich cała Polska a ich hit „Jak zapomnieć” zrobił furorę

Okazuje się, że członkowie zespołu Jeden Osiem L wciąż robią muzykę. Siwy odszedł z zespołu i teraz tworzą go Łukasz Wółkiewicz oraz Krzysztof Bączek pseud. Chris Toffson.

W 2018 roku Jeden Osiem L nagrał singiel „Zanim wszystko stracę”. Piosenka cieszy się dużą popularnością. Na platformie YouTube obejrzało go ponad 3 miliony internautów.

7 maja 2021 roku zespół wydał piosenkę pt. „O miłości do wolności”. Przez dziewięć miesięcy na platformie YouTube odsłuchano go ponad 787 tys. razy.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze