Życie podczas lockdownu nie jest proste, gdy nie jesteśmy przyzwyczajenie na co dzień, by spędzać ze soba 24 godziny na dobę...

Liczna rodzina potrzebuje wsparcia

Dla wielu z nas życie w zamknięciu kręci się wokół jedzenia, niezależnie od tego, czy chodzi o planowanie następnego posiłku, staranie się nie otwierać puszki po ciastkach, czy też niemal ciągłe zawodzenie „Maaaamooo, jestem głodny” ze strony dzieci uczących się w domu.

Pomyślcie więc o największej rodzinie w Wielkiej Brytanii. Mając dziesiątki głodnych gęb do wykarmienia, nic dziwnego, że Radfordowie - którzy mają prawie niewyobrażalne 22 dzieci - widzą, jak ich rachunki za żywność rosną o ponad 100 funtów tygodniowo.

Rodzina spożywa średnio 16 litrów mleka i cztery bochenki chleba dziennie, 24 bułki toaletowe, trzy tubki pasty do zębów i 80 jogurtów tygodniowo.

A jeśli zdecydują się podać kiełbaski na obiad, to 56 sztuk pod grill. W międzyczasie rodzina Meksykańska odstawi 5 kg kurczaka, 1 kg sera i cztery paczki tortilli.

Rodzice Sue (45 lat) i Noel (lat 50) przyznają, że ubiegły rok był zarówno chaotyczny, jak i pełen wyzwań - nawet bez ich najstarszych dzieci, 31-letniego Chrisa i 27-letniej Sophie.

„Czujesz, że trochę oszalałeś, ponieważ jest ich tak wiele w domu” - wyjaśnia Sue. „Pogoda była ostatnio okropna, więc niewiele można zrobić. Nie możesz też uciec, bo w domu nie ma spokojnego miejsca! ” Możesz sobie wyobrazić, że cisza jest rzadkim dobrem w domu wypełnionym mamą, tatą i dziećmi Chloe, 25, Jack, 23, Daniel, 21, Luke, 20, Millie, 19, Katie, 18, James, 17, Ellie, 15, Aimee, 14, Josh, 13, Max, 12, Tillie, 10, Oscar, dziewięć, Casper, osiem, Hallie, pięć, Phoebe, cztery, Archie, trzy, Bonnie, dwie i 10-miesięczna Heidie.

Siedemnasty syn tej pary, Alfie, niestety urodził się martwy w 2014 roku.

Pieniądze też muszą brakować? „Nasze rachunki za żywność prawie się podwoiły, ponieważ dzieci ciągle jedzą” - mówi Sue.

Co sądzicie o zakładaniu tak licznej rodzinki?

O tym pisalismy: Kolejna tajemnica serialu "Czterej pancerni i pies" wyszła na jaw. To zaskoczenie dla wielu fanów

Zerknij: Nowa edycja programu "Rolnik szuka żony". Marta Manowska uchyliła rąbka tajemnicy o nowych uczestnikach