Zabawną wersję "Jeziora łabędziego" można było zobaczyć dzięki Takane Dance World. Taniec był „narzędziem komunikacji” i „narzędziem dzielenia się” od czasów starożytnych.

Kreatywne i zabawne

Najbardziej uwielbiany i hipnotyzujący balet klasyczny , „Jezioro łabędzie”, był pierwszym dziełem Czajkowskiego. Został skomponowany w 1875 roku i ponad 100 lat później pozostaje ulubieńcem zespołów baletowych regularnie wykonujących go na całym świecie.

Balet „Jezioro łabędzie” zadebiutował w 1877 roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie, ale nie został wówczas dobrze przyjęty. W 1895 roku Marius Petipa i Lev Ivanov przerobili choreografię na swój występ w Sankt Petersburgu i ta pozostała najpopularniejsza. "Jezioro łabędzie" zadebiutowało w Ameryce występem San Francisco Ballet w 1940 roku.

Bajkowa historia miłosna

„Jezioro łabędzie” to ponadczasowa historia miłosna, która łączy magię, tragedię i romans w czterech aktach. Przedstawia księcia Zygfryda i uroczą księżniczkę łabędzi o imieniu Odette. Pod urokiem czarownika Odette spędza dni jako łabędź pływając po jeziorze łez, a noce w swojej pięknej ludzkiej postaci.

Para szybko się zakochuje. Jak w większości bajek, sprawy nie są takie proste, a czarownik ma więcej sztuczek do zagrania. To sprawia, że ​​na scenie pojawia się Odile, jego córka. Zamieszanie, przebaczenie i szczęśliwe zakończenie z Zygfrydem i Odettą na zawsze dopełniają balet.

źródło: YouTube

Na scenę weszły cztery młode baletnice, których dłonie mogły wzbudzić zdziwienie wśród widowni. Tancerki włożone nanie miały bowiem baletki, podczas gdy ich stopy pozbawione były obuwia.

To, co się wydarzyło na scenie, stało się sensacją internetu, a to za sprawą zabawnej i kreatywnej interpretacjhi "Jeziora łabędziego" wykonanego rękami.

Jak Wam się podoba ta wersja?


YouTube

O tym się mówi: Skandaliczne zachowanie nastolatków na cmentarzu. Trzech nieletnich zatrzymała policja

Zerknij: Choruje na nią Lech Wałęsa. Jej symptomy można rozpoznać obserwując paznokcie. To podstępna choroba