Każda gospodyni ma do czynienia z brudnym szkłem w piekarniku. Osobiście przez długi czas nie mogłam go umyć do idealnego połysku, gdyż często korzystam z piekarnika. Zawsze wstydziłam się wyjąć gotowy posiłek z piekarnika, chociaż rozumiem, że może być idealnie czysty tylko wtedy, gdy nie jest używany.

Możesz również zachować idealną czystość, jeśli umyjesz piekarnik natychmiast po użyciu, ale nie każdy ma taką możliwość.

Dzielimy się z Tobą jednym sekretem, który pomoże oczyścić drzwi piekarnika w kilka minut. I nie musisz dołożyć wszelkich starań, aby zetrzeć tłuszcz ze ścian.

Jak usunąć tłuszcz z drzwiczek piekarnika

Najpierw musisz rozłożyć ręcznik lub szmatkę pod piekarnikiem, aby chronić powierzchnię podłogi. Wymieszaj ocet stołowy z czystą wodą w stosunku 1: 9, a następnie zwilż powierzchnię drzwi.

Nasyp dużo sody oczyszczonej, aby utworzyć grubą warstwę.

Następnie ponownie za pomocą aerozolu zaaplikuj kwas octowy, by wytworzyć gęstą pastę z sodą. Pozostaw wszystko na 15 minut.

Weź zwykłą gąbkę i wytrzyj szkło. Zwróć uwagę na miejsca, w których jest dużo tłuszczu.

Nie zmywaj pozostałej sody, ale po prostu zmieść ją za pomocą zmiotki lub odkurz. Jeśli zmoczysz powierzchnię, otrzymasz białe plamy.

Twój piekarnik znów będzie świecił jak nowy!

Jakich środków do czyszczenia piekarników używasz?

Jak informował portal "Życie": BARDZO WAŻNY APEL AGATY DUDY. O CO PROSI POLKI ŻONA OBECNEGO PREZYDENTA

Przypomnij sobie: NIEWIARYGODNY SUKCES LEKARZY. BLIŹNIACZKI SYJAMSKIE ZYSKAŁY SZANSĘ NA NORMALNE ŻYCIE

Portal "Życie" pisał również: CO TAKIEGO DZIAŁO SIĘ W SCHRONISKU W RADYSACH? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW, WŁAŚCICIELE CZWORONOGÓW SĄ ZANIEPOKOJENI