Pewnego dnia Mistrz zapytał uczniów:

- Dlaczego ludzie podnoszą głos w kłótniach?

„Prawdopodobnie tracą opanowanie” - zasugerowali studenci.

„Ale po co podnosić głos, jeśli druga osoba jest obok ciebie?” - zapytał Nauczyciel.

Uczniowie ze zdumieniem wzruszyli ramionami. Nigdy nie przyszło im to do głowy.

Następnie nauczyciel powiedział:

Kiedy ludzie kłócą się i rośnie niezadowolenie, ich serca oddalają się. A wraz z nimi ich dusze również się oddalają. Aby się usłyszeć, muszą podnieść głos. A im silniejsza jest ich niechęć i gniew, tym głośniej krzyczą.

Ale co się dzieje, gdy ludzie są zakochani? Nie podnoszą głosu, ale mówią bardzo cicho. Ich serca są bardzo blisko, a odległość między nimi jest prawie całkowicie wymazana.

- A co się dzieje, gdy ludzie rządzą miłością? - zapytał Nauczyciel. „Nawet nie mówią, tylko szepczą”. A czasem słowa nie są potrzebne - ich oczy mówią o wszystkim.

Nie zapominaj, że kłótnie oddalają cię od siebie, a słowa wypowiedziane podwyższonymi tonami zwiększają tę odległość wiele razy. Nie nadużywaj tego, bo nadejdzie dzień, w którym odległość między tobą wzrośnie tak bardzo, że nie znajdziesz drogi powrotnej.

Przypomnij sobie MĄDRA PRZYPOWIEŚĆ O TYM, W JAKI SPOSÓB WROGOWIE, NIE BĘDĄC ŚWIADOMI, MOGĄ CI POMÓC

Jak informował portal „Zycie” SFABRYKOWANE STŁUCZKI I CELOWE PODPALENIA. OSZUŚCI POTRAFIĄ WYŁUDZIĆ TYM SPOSOBEM NAWET 400 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Zycie pisał również o TEGO NIE WIEDZIAŁEŚ O SERIALU "CZTEREJ PANCERNI I PIES". PO 50 LATACH PRAWDA UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE