Wszystko na tym świecie powraca jak bumerang.

Bardzo często denerwujemy się, gdy dzieje się coś złego, a nawet potępiamy ludzi, którzy nas denerwują.

Ale rzadko myślimy o tym, że sami możemy znaleźć się w takiej sytuacji, kiedy ludzie będą na nas źli. Wszystko na tym świecie powraca niczym bumerang. Należy o tym pamiętać, aby nie popełniać błędów, których możemy żałować.

***
Pewien starzec przeprowadził się z synem, synową i czteroletnim wnukiem.

Ręce mu drżały, trudno było dostrzec oczy.

Rodzina jadła razem przy tym samym stole, ale stara, drżąca dłoń dziadka i słaby wzrok utrudniały ten proces. Groch wylewał się z łyżki na podłogę, gdy trzymał szklankę w dłoniach, a mleko rozlewało się na obrus.

Z tego powodu syn i synowa stawali się coraz bardziej zirytowani.

„Musimy coś zrobić” - powiedział syn. „Wystarczy mi, jak je głośno, rozlewa mleko i rozlewa jedzenie na podłogę.

Mąż i żona postanowili postawić osobny stolik w rogu pokoju. Tam dziadek zaczął jeść sam, a reszta rodziny zjadła lunch. Po tym, jak dziadek dwukrotnie rozbił talerze, zaczęli podawać mu jedzenie w drewnianej misce.

Kiedy ktoś z rodziny spojrzał krótko na swojego dziadka, czasami miał łzy w oczach, ponieważ był zupełnie sam. Odtąd jedynymi słowami, które usłyszał, były ostre uwagi, gdy upuścił widelec lub rozsypał jedzenie.

Czteroletni chłopiec obserwował wszystko w milczeniu. Któregoś wieczoru, przed obiadem, jego ojciec zauważył, jak bawi się drewnianą taśmą na podłodze. Czule zapytał dziecko:

- Co robisz?

Chłopiec odpowiedział:

„Robię małą miskę dla ciebie i mamy, z której będziesz jeść, kiedy dorosnę”.

Chłopiec uśmiechnął się i kontynuował pracę. Te słowa tak przerosły ich rodziców, że zaniemówili. Potem łzy popłynęły po ich twarzach. Chociaż ani jedno słowo nie zostało wypowiedziane, oboje wiedzieli, co należy zrobić.

Tego wieczoru mąż poszedł do dziadka, wziął go za rękę i delikatnie poprowadził z powrotem do stołu rodzinnego. Wszystkie pozostałe dni jadł ze swoją rodziną. I z jakiegoś powodu ani mąż, ani żona nie martwili się już, gdy widelec spadł, mleko się rozlało lub zabrudził obrus.

Przypomnij sobie TRZYMANIE PIENIĘDZY W SKARPECIE TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ. TE MIEJSCA TO PRAWDZIWE HITY, DUŻO LEPSZE NIŻ BANK

Jak informował portal „Zycie” CO CZEKA NAS W 2020 ROKU? PROROCTWA NOSTRADAMUSA SPRAWDZAJĄ SIĘ OD SETEK LAT. CO PRZEPOWIEDZIAŁ NA NAJBLIŻSZE MIESIĄCE

Zycie pisał również o CI LUDZIE MIELI SZCZĘŚCIE. TO, CO UDAŁO IM SIĘ ZNALEŹĆ TO PRAWDZIWE RARYTASY. A WSZYSTKO TO W LUMPEKSIE