Oczekiwana długość życia wzrośnie, osoba zacznie współpracować ze sztuczną inteligencją, pojawią się skuteczne interfejsy neuro. Hi-Tech + wybrał najciekawsze trendy.

Ogólny dobrobyt

Liczba osób żyjących w ubóstwie będzie nadal spadać, a odsetek osób należących do klasy średniej wzrośnie. Tendencję tę wzmocni szerokopasmowa i niedroga komunikacja, edukacja AI i opieka zdrowotna AI.

Globalna łączność

Rozpowszechnienie piątej generacji komunikacji mobilnej i uruchomienie sieci satelitarnych, takich jak Starlink, pozwoli ci pozostać w kontakcie wszędzie i zawsze, nie wspominając o połączeniu bilionów urządzeń z Internetem rzeczy.

Żywotność

Dziesiątki rozwiązań biotechnologicznych i farmakologicznych, których badania kliniczne zostały właśnie zakończone, zwiększą średnią długość życia człowieka o kolejne dziesięć lat. Trend ten jest wzmacniany przez technologie sekwencjonowania genomu, CRISPR, AI, obliczenia kwantowe i medycynę komórkową.

Rzeczywistość rozszerzona

Dzięki 5G rzeczywistość materialna będzie miała warstwę cyfrową. Użytkownicy okularów AR będą bawić się, uczyć, kupować i bawić się w nowym świecie, którego rozwój będzie napędzany przez rosnącą moc obliczeniową.

Sztuczna inteligencja

Do 2030 r., Jak przewidywał futurysta Ray Kurzweil, AI osiągnie poziom rozwoju ludzkiego. W latach dwudziestych każdy, kto ma połączenie z Internetem, będzie mógł poprawić swoje zdolności poznawcze za pomocą otwartych algorytmów określonych w chmurze.

Inteligentne domy

Asystenci głosowi, tacy jak Alexa, Siri czy Asystent Google, przekroczą granice mieszkań i staną się naszymi cyfrowymi kontynuacjami. Będą zarządzać naszą pocztą, monitorować nasze domy i sprawdzać nasze zdrowie. Studiują nas nie gorzej niż najbardziej oddani kamerdynerowie XIX wieku.

Niedroga czysta energia

Postęp w energii słonecznej, wiatrowej, geotermalnej i jądrowej zapewni ludzkości tanią energię odnawialną. Cena za kilowatogodzinę spadnie poniżej jednego centa, co znacznie zastąpi paliwa kopalne.

Pojazdy bezzałogowe

W większości dużych metropolii pojawią się samochody autonomiczne i latające. Koszt transportu spadnie trzy do czterech razy. Wpłynie to na planowanie urbanistyczne i ubezpieczenie.

Rolnictwo

Produkcja żywności zmieni się z wiejskich na miejskie. Powstanie przemysł do produkcji bardziej odżywczego, przyjaznego dla środowiska sztucznego białka.

Interfejsy Neuro

Według Kurzweila w połowie lat 30. XX wieku dana osoba będzie mogła połączyć się z komputerem w chmurze bezpośrednio przez kory mózgowej. W następnej dekadzie zobaczymy znaczący postęp w tym kierunku.

Przypomnij sobie ANNA LEWANDOWSKA SZCZERZE OPOWIEDZIAŁA O SWOIM MACIERZYŃSTWIE. "JESTEM ZMĘCZONA"

Jak informował portal „Kraj” SZEDŁ DO PRACY 38 KILOMETRÓW. TO, CO GO SPOTKAŁO, PRZYWRACA WIARĘ W LUDZI. HISTORIA, KTÓRA MOCNO CHWYTA ZA SERCE

Kraj pisał również o PRZYJACIEL KSIĘCIA KAROLA Z ZARZUTAMI. CZY SZYKUJE SIĘ KOLEJNY SKANDAL W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ