To pragnienie wpływania na fakty nie jest niczym nowym, towarzyszyło człowiekowi od stuleci. I chociaż te przekonania nie są naukowe ani religijne, zwykle nas uspokajają. Dowiedz się o różnych uprzedzeniach i ich pochodzeniu.

Rozsypana sól

Sól, oprócz jej przydatności w kuchni, spowodowała szereg uprzedzeń. Rozsypanie jest uważane za synonim niepowodzenia. Kiedy tak się dzieje, wiele osób bierze trochę soli i zarzuca ją sobie na ramiona, aby uniknąć niepowodzenia.

Zwyczaj ten zapoczątkowali starożytni Grecy i Sumerowie. Z drugiej strony dawanie soli oznacza pragnienie dobrobytu. W kulturze japońskiej, efekt produktu zmienia się na Protective ponieważ sól pochodzi od niego, jeśli idziesz na pogrzeb.

Wiemy również, że w starożytnym Rzymie, urzędnicy państwowi wypłacono pensje, że przyprawy (stąd określenie „wynagrodzenie”). To dlatego, że był to symbol pomyślności i Solonka nie przechodziła z rąk do rąk, aby uniknąć konfliktów.

Starożytni Rzymianie położyli sól na stole, aby inna osoba mogła go wziąć. W niektórych krajach, takich jak Argentyna, gdy osoba pozbawiona szczęścia, tradycyjnie powiedział, że to „słony”.

Czarny kot

Koty jako mistyczne zwierzęta pochodzą ze starożytnego Egiptu, gdzie czczono je i zabraniano. Miłość do tych stworzeń była tak wielka, że ​​po śmierci jednego z kotów Egipcjanie ogolili brwi.

W różnych kulturach kot był nie tylko szanowany, ale także uważany za święty (jak w starożytnym Meksyku). W Anglii rybacy byli przekonani, że posiadanie kota na pokładzie przynosi szczęście. W średniowieczu przekonanie, że czarny kot przepowiada porażkę, wiązało się z czarownicami. Uważano, że czarodzieje używali następnie czarnych kotów do wypełniania tajnych mandatów.

Prześladowania i śmierć tych zwierząt były tak powszechne, że niektórzy twierdzą, że ich śmierć przyczyniła się do rozprzestrzenienia czarnych szczurów i dżumy dymieniczej (choroby, która zabiła ponad 50 milionów ludzi).

Dotknij drzewa

Niektórzy uważają, że czyniąc to, pozbędą się prześladowań, które ich prześladują. To strata od wielu lat. Powstał kilka wieków temu. W tym czasie drzewo kultu uznawano za dąb. Dotknięcie go rzekomo zapobiegło chorobie.

Początkowo zwyczaj koncentrował się na tym drzewie, ale potem przeszedł na wszystkich innych. W niektórych kulturach wierzono, że dąb wiąże się z dwoma działaniami: wdzięcznością i przekazywaniem pożądania. Były cywilizacje, które wierzyły, że wróżki i bogowie żyją na drzewach.

Nie można zobaczyć panny młodej przed ślubem

Istnieje wiele uprzedzeń związanych z małżeństwem. Panna młoda nie musi nosić pereł, aby uniknąć łez, pan młody nie może mieć zakrzywionego krawata, jeśli chce mieć harmonijne życie.

W tym czasie zwyczajowo podrzucano bukiet kwiatów, aby dowiedzieć się, kto będzie następną narzeczoną. Jedną z najczęstszych marności jest nieobecność panny młodej w sukni ślubnej, dopóki nie znajdzie się w pobliżu ołtarza. Ta próżność istnieje od czasu, gdy małżeństwo było w celach ekonomicznych. Aby ta umowa mogła zostać spełniona, państwo młodzi nie mogli się ze sobą spotkać. To powinno zapobiec odmowie.

Liczba „13”

Ten numer zawsze był związany z awarią. Według niektórych narodów połączenie tej liczby z wtorkiem lub piątkiem może być katastrofalne.

Hammurabi - władca Babilonu - zawsze pomijał tę liczbę w swoich dekretach, uważając ją za zły znak.

Strach przed tą liczbą nazywa się „triscaekofobią”. Jednak wiele osób nie uważa tej liczby za podstępną. Na przykład w USA, ponieważ orzeł na swojej fladze trzyma 13 strzał w szponach.

Rozbite lustro

Wcześniej lustra były metalowe, a dopiero potem zaczęły umieszczać srebrną folię za szkłem. Próżność pochodziła z Wenecji, gdzie bogaci używali dużych luster. Kosztują dużo, więc ostrzegano służących, aby zachowali ostrożność podczas sprzątania.

Kolejny przesąd miał odzwierciedlać duszę, więc jej zniszczenie może zaszkodzić ludziom. Istnieje również przekonanie, że jeśli spojrzysz na siebie w lustrze przy świecach, przyniesie to nieszczęście. Dlatego jest objęty podczas pogrzebu.

Przejście pod drabiną

Są ludzie, którzy w razie potrzeby mogą zrobić duży okrąg, po prostu nie wchodząc pod drabinę. Uważa się, że oburzenie to wywodzi się z Egiptu. Tutaj piramidy są świętymi miejscami, a schody, które są montowane na ścianie, mają podobny kształt.

Według innej teorii ten znak jest związany z szubienicą używaną w średniowieczu. Podobno kaci odbyli ostatnią podróż pod schodami.

W wierze chrześcijańskiej taka drabina tworzy trójkąt obok podłogi, który jest symbolem Trójcy Świętej.

Parasol otwarty

Wiara w porażkę z parasolem otwartym w pokoju sięga kilku stuleci.

Chociaż zawsze potrzebował sposobu na schronienie się przed deszczem lub słońcem, parasol zaczął być używany we Francji pod koniec XV wieku i był kojarzony tylko z kobietami. Według naukowców moda na używanie parasoli została narzucona przez Jonasa Henwaya, który przybył z Francji do Londynu i używał ich podczas długich deszczy.

Przesąd istnieje, ponieważ wiele osób wchodzi na ulicę z parasolem otwartym i zamykanym, nie zwracając uwagi na to, czy w pobliżu jest ktoś. Spowodowało to więcej niż jedno uszkodzenie oczu. Ten mit mógł powstać, ponieważ ludzie ostrożnie obchodzili się z parasolem, aby nie skrzywdzić innych.

Trzymajcie kciuki

Pochodzenie tego znaku nie jest całkowicie jasne. Według jednego przekonania skrzyżowanie palców jest jak krzyż, który dla katolicyzmu był uważany za fortunę.

W czasach prześladowań katolickich był to ukryty sposób okazywania wiary. Istnieje inna teoria, która wskazuje na łuczników podczas konfrontacji między Francją a Anglią, znana jako Wojna Stuletnia. Następnie skrzyżowano palce, aby wydłużyć łuk łuku, aby go bardziej zacisnąć.

Podkowa

Pochodzenie znaku szczęścia, jeśli podkowa wisi nad drzwiami, ma dwie interpretacje. W Grecji, gdzie najpierw produkowano podkowy żelazne, metal ten kojarzył się z płodnością i szczęściem.

Według drugiej wersji wiąże się to z działalnością św. Dunstan, który pracował jako kowal, zanim został arcybiskupem Canterbury. Pewnego dnia zawarł przymierze z diabłem i oswoił go, ale obiecał mu, że nigdy nie wejdzie do domu, jeśli pod jego drzwi wisi podkowa. Od tego czasu uważa się, że taki dom diabeł tylko omija.

Czterolistna koniczyna

W czasach starożytnych Druidzi z Wysp Brytyjskich uważali tę roślinę za świętą, ponieważ mogła napędzać złe duchy znakami. Według innych wskazań uważa się, że osoba może się wzbogacić, jeśli przypadkowo znajdzie tę roślinę.

Przypomnij sobie PLANUJESZ WAKACYJNY WYJAZD ALE NIE MASZ POMYSŁU NA MIEJSCE? DOWIEDZ SIĘ DOKĄD WYJADĄ POLACY W 2020 ROKU

Jak informował portal „Zycie” NATALIA SZROEDER SZCZERZE OPOWIADA O SWOIM ŻYCIU, KARIERZE ORAZ TRUDNYCH DECYZJACH, KTÓRE MUSI PODJĄĆ

Zycie pisał również o NIE POSIADASZ JESZCZE WINDOWS 10? POWAŻNIE ROZWAŻ JEGO NABYCIE