Przekonanie, że kotów nie można sfotografować, już dawno się ujawniło. Jednak prawie nikt nie wie, skąd pochodzi i dlaczego fotografowanie może być niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i jego właściciela, informuje.

Mistyczne powody

Fotografując kota, pobieramy część jego energii, która może negatywnie wpłynąć na jego zdrowie. Ponadto, według ezoteryka, tworzenie obrazów kotów jest niebezpieczne dla ludzi.

Uważa się, że koty mają kontakt ze światem nie z tego świata, a fotografując zwierzę, portale można otworzyć na inne wymiary, z niezamierzonymi konsekwencjami.

Pochodzenie znaków o kotach

W średniowieczu ludziom powszechnie przypisywano koty i ich wizerunki z powodu analfabetyzmu. Ludzie widzieli mistycyzm niemal wszędzie i bali się wszystkiego. Uważano, że zwierzęta te mają magiczną moc.

Nie na próżno wiedźmy używały ich w swoich praktykach. Ludzie wierzyli, że czarownice zostały przeniesione do ciała kotów, aby czynić zło. Czasami koty palono nawet na stosie, gdy paliły wiedźmy.

Opinia lekarzy weterynarii

Wielu uczniów nie lubi zwiększonej uwagi. Jeśli zwierzę jest bardzo wrażliwe, fotografowanie może nie tylko zepsuć jego nastrój, ale także pogorszyć stan zdrowia. Ponadto jasny wybuch uszkadza oczy kota, powodując uszkodzenie siatkówki.

Przypomnij sobie Oto jak Ocean Cleanup rozładowuje swoją pierwszą partię plastikowych śmieci na brzeg

Jak informował portal „Zycie” Norbi wróci do programu „Jaka to melodia”. Czy będą prowadzić go razem z Rafałem Brzozowskim

Zycie pisał również o Taka miłość zdarza się raz na całe życie. Dominika Gwit czule o swoim mężu