Nie da się ukryć, że wiadomość o stracie tak genialnego aktora i odtwórcy kultowych ról, do głębi poruszyła sympatyków aktora i jego rodziny.

9 lipca w godzinach przedpołudniowych Maciej Stuhr, syn Jerzego Stuhra był zmuszony potwierdzić informacje o śmierci taty w rozmowie z dziennikarzami. Jak donosi Goniec, Jerzy Stuhr od lat miał problemy zdrowotne, jak przebyty zawał mogący zakończyć karierę aktora.

Jerzy Stuhr przeszedł wiele ciężkich chwil

Kolejny incydent kardiologiczny dopadł Jerzego Stuhra w 2016 roku, a po czterech latach ojciec Macieja Stuhra doznał udaru mózgu. Jak się okazuje, 2011 rok przyniósł rodzinie Stuhrów ponure wieści w postaci zdiagnozowania u Jerzego Stuhra nowotworu krtani wymagającego natychmiastowego leczenia.

Po zwalczeniu ciężkiej choroby aktor przeżył ogromny zawód informacją o nawrocie. W 2023 roku Jerzy Stuhr zmuszony był do poddania się drugiej operacji. Jak przyznał swego czasu w wywiadzie, zdawał sobie sprawę z tego, że w przypadku nowotworów nawroty są częste, jednak on wytrzymał.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Maciej Stuhr (@maciej_stuhr)

Dodał, że cierpi na to samo co Zbigniew Ziobro i przeszedł takie samo leczenie operacyjne, co on. Zaznaczył, że ma w sobie współczucie dla polityka, gdyż przyszło mu leżeć na takim samym łóżku, więc dobrze rozumie targające nim emocje i ból.

Przyznał, że przekonał się wówczas o trudnych emocjach, jakie towarzyszą niemożności podniesienia ręki lub samodzielnego wstania z łóżka.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Maciej Stuhr (@maciej_stuhr)

Podczas wywiadu aktor przyznał, że nie wyobraża sobie śmierci i jest jednocześnie na nią gotów w każdej chwili po tym, jakie przeszedł choroby.

Rodzinie i przyjaciołom Jerzego Stuhra składamy najszczersze kondolencje.

Zerknij: Zaskakująca informacja o Danucie Martyniuk. Zenek nie wie, co będzie w przyszłości

O tym się mówi: Zaskakujące wieści na temat Alicji Bachledy-Curuś. W końcu się odważyła. O co chodzi