Okazało się jednak, że problemy natury prawnej wymagają załatwienia, zanim przystąpi się do przygotowań pogrzebowych.

Jak doniosły media, Fundacja Artystów i Weteranów Scen Polskich zaoferowała swój wkład finansowy i organizacje pochówku Barbary Sienkiewicz, jednak najpierw wymagane były pewne kroki prawne.

Odnalazła się osoba wspomniana przez Barbarę Sienkiewicz w testamencie

Okazało się bowiem, że Barbara Sienkiewicz nie zdążyła wyznaczyć osób upoważnionych do organizacji pochówku. Wiemy jednak, że sporządziła testament, w którym wyznaczyła konkretną osobę do przejęcia opieki nad jej dziećmi w przypadku, gdyby jej zabrakło.

Teraz media donoszą, że wyznaczona w testamencie osoba zgłosiła się i teraz jest w trakcie załatwiania spraw związanych z przejęciem pieczy rodzicielskiej nad osieroconym rodzeństwem.

- Osoba zaprzyjaźniona z panią Basią i wymieniona w testamencie jeszcze się do nas nie zgłosiła w sprawie zasiłku, ale jesteśmy z nią w kontakcie. Prosi jednak o nieujawnianie swoich danych — powiedziała dziennikarzom prezes Fundacji.

Ponadto wiadomo, że anonimowa osoba z testamentu Barbary Sienkiewicz podjęła się także zadania związanego ze zorganizowaniem pochówku aktorki. Jak ustaliły media, ciało zostało już odebrane z prosektorium przez zakład pogrzebowy. Data uroczystości wciąż nie jest ujawniona.

Jak oświadczyła Marlena Miarczyńska pełniąca funkcję prezesa Fundacji Artystów i Weteranów Scen Polskich, fundacja jest gotowa udzielić zasiłku pogrzebowego osobie zajmującej się formalnościami, lecz dopiero wtedy, gdy zgłoszona zostanie taka potrzeba. Do tej pory jednak taka prośba nie padła — Oczywiście, jeżeli ta osoba będzie chciała wsparcia ze strony ZASP-u, to my wypłacimy odpowiedni zasiłek pogrzebowy osobie upoważnionej. Na razie jednak nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej prośby o pomoc. Jesteśmy jednak w gotowości — powiedziała Marlena Miarczyńska.

Zerknij: 92-letnia Sława Przybylska dostała propozycję nie do odrzucenia. Co powiedziała o udziale w "Tańcu z Gwiazdami"

O tym się mówi: Poruszające sceny podczas żegnania Marzeny Kipiel-Sztuki. Ceremoniarz zdradził kulisy ostatnich chwil aktorki