Gwiazda polsatowskiego „Świata według Kiepskich” nie pokazała po sobie skutków ciężkiej choroby do samego końca. Włączała pogodę ducha i optymizm, który miała w sobie od zawsze.

Aktorka zaskarbiła sobie sympatię wielu celebrytów i artystów, dlatego też cały ich tłum pożegnał ją w mediach społecznościowych. Telewizja Polsat szczególnie uhonorowała aktorkę pożegnalnym wpisem.

Marzena Kipiel-Sztuka od dłuższego czasu zwalczała pogłoski o pogarszającym się stanie jej zdrowia, zaprzeczając spekulacjom krążącym w mediach. Utrzymywała, że cieszy się dobrą formą, uśmiechając się optymistycznie.

Prawdę o ciężkich chwilach Marzeny Kipiel-Sztuki znali tylko najbliżsi

Aktorka i serialowa Helena Paździochowa, Renata Pałys, była w gronie nielicznych bliskich, którzy mieli pojęcie, co tak naprawdę dzieje się w życiu przyjaciółki i koleżanki z planu. Ujawniła prawdę o ciężkiej chorobie w jednym z wywiadów.

- To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą. Nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna i ja byłam w to zaangażowana. Dzisiaj rano o godz. 9:00 zmarła — przyznała.

Telewizja Polsat wzruszająco żegna ulubioną aktorkę

Marzena Kipiel-Sztuka, niezastąpiona Halinka Kiepska z ulubionego serialu Polsatu "Świat według Kiepskich", odeszła w niedzielę o 9:00, 9 czerwca 2024 roku. Telewizja Polsat poświęciła gwieździe wyjątkowy wpis:

- Dziś rano zmarła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek. Była z nami zaledwie 58 lat, ale wspomnienia i Jej sztuka zostanie z nami na zawsze — czytamy.

Marzena Kipiel-Sztuka nie ograniczyła się jedynie do serialu, który oglądały miliony Polaków. Miała piękny głos, dlatego też wiosną 2007 roku skusiła się na wzięcie udziału w pierwszym sezonie talent show „Jak Oni śpiewają”, zajmując finalnie mocne, piąte miejsce.

Nie przegap: Marzena Kipiel-Sztuka długo chorowała. Co dolegało aktorce ze "Świata według Kiepskich"

Zerknij: Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Znana jest przyczyna jej odejścia