Termin ten przypadał na Święto Pracy, a to nie koniec niespodzianek! W kolejnych dniach takich "prezentów" od ZUS będzie więcej. Jak zmienią się terminy wypłaty majowych rent i emerytur? Szczegóły poniżej.

Majowe wypłaty emerytur. ZUS wypłacił szybciej

Majowe wypłaty świadczeń emerytalnych zaplanowane zostały na wcześniejszy termin. ZUS ruszył z wypłatami z początkiem kwietnia.

Zazwyczaj Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenia w siedmiu różnych terminach każdego miesiąca: 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. Gdy termin wypada na święto lub weekend, ZUS dokonuje wypłat wcześniej. Maj w tym roku wygenerował właśnie taką sytuację.

Kiedy zatem wpłyną na konta świadczeniobiorców kwietniowe wypłaty?

Z racji tego, że 1 maja jest Świętem Pracy, seniorzy, którym wyznaczono w tym czasie termin na otrzymanie świadczenia, otrzymali wypłaty wcześniej o jeden dzień, co oznacza, że nie musieli już o tym myśleć podczas majówki.

Każdy, kto miał wyznaczony termin na 1 maja, 5 maja, czy 25 maja, otrzymał swoje świadczenie emerytalne wcześniej, gdyż daty te pokryły się w tym miesiącu z dniem wolnym.

Zerknij: Z życia wzięte. "Mąż zażądał, bym sprzedała mieszkanie moich rodziców i wyremontowała dom jego rodziców": Inaczej mnie zostawi

Nie przegap tego: Z życia wzięte. "Moja siostra przyprowadza do mnie swoje dzieci w każdy weekend. Raz odmówiłam": Usłyszałam coś bezczelnego

O tym pisaliśmy ostatnio: Skandal na SOR-ze. Personel nie zauważył, że nie żyje jedna z pacjentek. Jak to możliwe