Ostrzeżenie dla rodziców! Państwowa Inspekcja Sanitarna (GIS) informuje o wykryciu groźnych dla zdrowia bakterii w partii mleka Bebilon 2 dla niemowląt po 6 miesiącu życia. Obecność Listeria monocytogenes może prowadzić do poważnej choroby, zwanej listeriozą.


GIS poinformował, że jedna partia mleka Bebilon została wycofana z powodu obecności bakterii Listeria monocytogenes. Produktem objętym wycofaniem jest Bebilon PROfutura DUOBIOTIK 2 dla niemowląt po 6. miesiącu życia o numerze partii 111302600. Rodzice, którzy posiadają ten produkt, powinni sprawdzić datę ważności (03-10-2025) oraz numer partii na dnie opakowania, informuje Fakt.


Firma Nutricia Polska Sp. z o.o. podjęła natychmiastowe działania w celu wycofania z rynku wszystkich produktów z tej partii. Jednocześnie urzędy kontrolne prowadzą śledztwo w tej sprawie.


Listeria monocytogenes jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, noworodków oraz osób z obniżoną odpornością. Objawy zakażenia mogą być różnorodne, od objawów grypopodobnych po poważne komplikacje, takie jak zapalenie opon mózgowych czy płuc.


W przypadku posiadania mleka z wycofanej partii, zaleca się nie spożywanie tego produktu oraz skontaktowanie się z lekarzem w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów. Bezpieczeństwo maluchów jest najważniejsze, dlatego warto być czujnym i reagować zgodnie z zaleceniami inspekcji sanitarnych.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Dzieci widziały w niej jedynie schorowaną staruszkę": Kiedy drżącą ręką podpisała testament, łzy spływały po jej policzkach


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jolanta Kwaśniewska zradziła swój sekret. Wygadała się mediom