Jak przypomina portal "Super Express", zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi każdy posiadacz odbiornika radiowego i telewizyjnego, zobowiązany jest do wnoszenia od nich opłaty abonamentowej. Nie brakuje zwolenników jego zniesienia, choć w najbliższym czasie nie ma się co spodziewać wejścia w życie tego rodzaju rozwiązań. Można się za to spodziewać kontroli. Wiadomo, kogo mogą dotknąć w pierwszej kolejności.

Poczta Polska zabiera głos w sprawie abonamentu RTV. Kto powinien spodziewać się kontroli

Ruszyły oficjalne kontrole, które mają wykazać czy wnoszona jest opłata abonamentowa i czy posiadany odbiornik został zarejestrowany. Poczta Polska, która odpowiedzialna jest za pobieranie opłat, poinformowała, że listonosz nie jest upoważniony do kontroli.

Uprawnienia w tym zakresie mają specjalnie w tym celu zatrudnieni kontrolerzy. Na ten moment jest to kilkadziesiąt osób. Dodano, że niezależnie od tego, czy nabywamy odbiornik do oglądania telewizji, czy też korzystania z platform streamingowych, zobowiązani jesteśmy do rejestracji odbiornika w terminie 14 dni od momentu jego zakupu.

Abonament RTV / YouTube: Komputer Świat
Abonament RTV / YouTube: Komputer Świat

Poczta Polska w swoim komunikacie poinformowała, kto powinien spodziewać się kontroli. Przekazali, że kontrolerzy koncentrują się przede wszystkim na prowadzeniu czynności kontrolnych w firmach i instytucjach, a nie u osób prywatnych.

Abonament RTV poszedł w górę

Dla posiadaczy odbiorników radiowych i telewizyjnych mamy złą wiadomość. Od 1 stycznia tego roku opłaty w ramach abonamentu poszły w górę. W przypadku radioodbiornika miesięczna opłata wynosi teraz 8,70 zł.

W przypadku telewizorów miesięczny abonament wynosi obecnie 27,30 zł. Comiesięczna opłata abonamentowa powinna zostać uiszczona do 25 dnia każdego miesiąca. Kara w przypadku braki rejestracji odbiornika wynosi 30-krotność miesięcznej opłaty abonamentowej.

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Co sądzicie o abonamencie RTV?

To też może cię zainteresować: Odszedł znakomity polski aktor. Występował nie tylko w teatrze, ale także w popularnych serialach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Jurka już nie ma, dlaczego jego żona wciąż zajmuje to mieszkanie", pytałam rodziców

O tym się mówi: Fatalne proroctwo Nostradamusa na 2023 rok. Wszystko zacząć ma się wiosną