Jak podaje portal "Super Express", dramatyczne wydarzenia miały miejsce w jednym ze szpitali w Dallas (Texas, USA). 30-letni mężczyzna przyszedł odwiedzić swoją dziewczynę, która w placówce urodziła dziecko. Mężczyzna miał zarzucić swojej ukochanej zdradę, po czym otworzył ogień. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie pielęgniarki.

Dramatyczne skutki strzelaniny

Nestor Oswaldo Hernandez przyjechał do szpitala Methodist Dallas Medical Center, gdzie po porodzie przebywała jego partnerka. 30-letni mężczyzna zarzucił swojej partnerce zdradę. Z ustaleń policji wynika, że miał jej oświadczyć, że zabije każdego, kto wejdzie do pokoju. Później miał uderzyć kobietę kilkukrotnie w głowę.

Kiedy do pokoju dziewczyny weszła 45-letnia pielęgniarka, która chciała sprawdzić stan pacjentki, Hernandez oddał w jej kierunku strzał. Później zastrzelił 63-letnią pielęgniarkę, która pobiegła do sali słysząc odgłos strzałów.

Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com

Mężczyzna był recydywistą

Rzecznik szpitala poinformował, że napastnik także został postrzelony w trakcie interwencji policji. Ranny napastnik na skutek odniesionych obrażeń, został przewieziony do innej placówki medycznej. Z informacji przekazanych przez władze szpitala wynika, że nowonarodzone dziecko zaatakowanej pacjentki, nie odniosło żadnych obrażeń.

Okazuje się, że sprawca strzelaniny w momencie popełnienia zbrodni przebywał na zwolnieniu warunkowym. Zwolnienie miało związek z porodem jego partnerki. Mężczyzna odsiadywał wyrok za napad z bronią w ręku, do którego doszło w 2015 roku. Tym razem mężczyzna musi nastawić się na zdecydowanie dłuższy pobyt w więzieniu.

Myślicie, że tej tragedii można było uniknąć?

To też możę cię zainteresować: Występ Katarzyny Cichopek w "Pytaniu na śniadanie" wywołał sporo emocji. Internauci komentują i piszą o Marcinie Hakielu. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w osttanich dniach: Jarosław Kaczyński żegna bliską osobę. Pogrążony w smutku publikuje wzruszające słowa

O tym się mówi: Michał Wiśniewski przekazał niepokojące doniesienia na temat swojego zdrowia. "Nie chcę być kłopotem dla innych"