Nie da się zaprzeczyć, że Iga Świątek choć ma w tym roku lepsze i gorsze momenty, jest obecnie najlepszą tenisistką na świecie. W punktacji prowadzi o 5780 punktów nad drugą Ons Jabeur.

W ostatnich klkunastu miesiącach zdobyła też już dwa wielkoszlemowe tytuły, we French Open i w US Open, a także wygrała kilka innych turniejów, ostatnio w San Diego.

Polka szykuje się już do rywalizacji w WTA Finals, który zakończy ten sezon. Turniej rozpoczyna się już w poniedziałek 31 października w Fort Worth gdzie do boju stanie osiem zawodniczek.

Portal „Interia” podaje, że znany jest już skład, a ostatnie miejsce udało się wywalczyć Greczynce Marii Sakkari, która wygrała je pokonując Weronikę Kudiermietową w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Guadalajarze.

Jak jednak wskazują eksperci od tenisa, nie jest to dobra wiadomość dla Polki. Z grecką tenisistką Iga Świątek grała już pięć razy i bilans jest niestety niekorzystny. Maria Sakkari wygrała z nią trzy razy.

Iga Świątek / YouTube: WTA

Stawkę turnieju WTA Finals uzupełniają Ons Jabeur, Jessica Pegula, Coco Gauff, Caroline Garcia, Aryna Sabalenka i Daria Kasatkina.

Jedyną kwestią do rozstrzygnięcia zostało już tylko rozstawienie zawodniczek. Maria Sakkari na razie jest ósma w rankingu ale ma szansę jeszcze poprawić swój wynik. Jeśli wygra turniej w Teksasie to może awansować na czwartą pozycję.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Niepokojące wieści o Jarosławie Kaczyńskim. Znany jasnowidz przewiduje, co może wkrótce stać się z prezesem PIS. Sympatycy partii nie mogą uwierzyć

Jak informował portal „życie.news”: Mieszkańcy kamienic w jednym z polskich miast nie mogą korzystać ze swoich toalet. Problem ciągnie się od 9 października

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Niespodziewane zniknięcie Doroty Wellman mocno zaniepokoiło widzów. Współpracownicy dziennikarki zdradzili, czy jeszcze zobaczymy ją w programie

Sprawdź również ten artykuł: Przedstawicieli tych znaków zodiaku lepiej omijać szerokim łukiem, jeśli poszukujemy miłości. Ci mężczyźni są toksyczni z urodzenia. Łzy gwarantowane