Tą zbrodnią przez miesiące żyli mieszkańcy Warszawy. Chodzi o podwójne morderstwo i samobójstwo, których dokonał Wojciech K. Zbrodnia miała miejsce pod koniec listopada 2006 roku na warszawskim Bródnie. Mimo niesprzyjającej aury Monika K wybrała się na spacer z dwuletnią córką Olą. Wkrótce miał do nich dołączyć były mąż kobiety i ojciec dziewczynki, któremu sąd zapewnił możliwość widzeń z córką.

Byli małżonkowie spotkali się wczesnym popołudniem na ulicy Rzepichy i nic nie zapowiadało tego, co stało się chwilę później. Wojciech K. wyciągnął broń i strzelił swojej córce prosto w głowę, a gdy przerażona kobieta zaczęła uciekać, oddał kilka strzałów, trafiając w głowę i plecy byłej żony. Monika K. upadła na chodnik, otrzymując osiem strzałów, a jej córka trzy.

Przerażająca zbrodnia na warszawskim Bródnie. Mężczyzna zabił byłą żonę i malutką córkę, po czym popełnił samobójstwo. Jak wytłumaczył swoje czyny w liście do Zbigniewa Ziobry?

Po dokonaniu podwójnego morderstwa Wojciech K. wsiadł do zaparkowanego nieopodal samochodu i na oczach gapiów popełnił samobójstwo. W toku śledztwa wyszło na jaw, że para rozstała się zaraz po narodzinach córki, a w sądzie trwała batalia o alimenty na małoletnią dziewczynkę. Wojciech K. miał nachodzić żonę, a byli małżonkowie donosili na siebie policji, informując o groźbach i pobiciach.

Morderca przed dokonaniem zbrodni miał pracować za granicą i tam zaplanować całe zdarzenie. Mężczyzna był dobrze znany służbom, gdyż w przeszłości odsiadywał karę za kradzieże z włamaniem. Okazuje się, że Wojciech K. napisał przed dokonaniem zbrodni dwa listy pożegnalne, znalezione później przez śledczych podczas przeszukania mieszkania. W jednym pisał do matki, adresatem drugiego był minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Co znalazło się w liczącym 12 stron liście? Mężczyzna opisał w nim kłótnie z eks żoną, trudności w kontaktach z dzieckiem, konflikt z teściową i potężne problemy finansowe. W ten sposób chciał wyjaśnić powody swojego postepowania. Wyjawił też, w jaki sposób zdobył broń – pistolet skorpion nabył na jednym z targowisk na Woli.

Osoba, która nielegalnie sprzedała broń Wojciechowi K., odpowie za to – wyjaśniała policja w 2006 roku, cytowana przez „Super Express”.

Jak informował portal "Życie News": POLACY MOCNO SIĘ OBECNIE MARTWIĄ O DOSTAWY ENERGII ELEKTRYCZNEJ. W JAKICH SYTUACJACH MOGĄ NAM JE ODCIĄĆ. JEST TYLKO KILKA MOŻLIWYCH PRZYPADKÓW

Przypomnij sobie: SKANDALICZNE ZACHOWANIE POLICJANTÓW. KOBIETY ZWRACAJĄ UWAGĘ NA TE DZIAŁANIA PO INTERWENCJACH. TO WYRAŹNE ŁAMANIE PRAWA. CO NA TO KOMENDA GŁÓWNA

Portal "Życie News" pisał również: JAROSŁAW JAKIMOWICZ OSTRO O PAWLE DELĄGU. PREZENTER ZAMIEŚCIŁ HOMOFOBICZNY WPIS O AKTORZE, KTÓRY WYWOŁAŁ PRAWDZIWĄ BURZE W MEDIACH. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: INTERNAUCI SĄ ZAŻENOWALI WYGLĄDEM UKRAIŃSKIEJ MODELKI. ANASTASIA POKRESHCHUK PLANUJE KOLEJNE ZABIEGI UPIĘKSZAJĄCE. JAK WYGLĄDAŁA KIEDYŚ 33-LATKA