Prognozy długoterminowe często się nie sprawdzają. Jednak sierpień lada moment. Warto zatem sprawdzić, czy nie musimy nieco zmienić swoich wakacyjnych planów. Może się bowiem okazać, że wyjazdowe plany pokrzyżują nam opady i niskie temperatury.

Jaki będzie sierpień?

Lato w pełni. Polacy nieustannie planują kolejne wakacyjne wyjazdy. Jak zatem będzie kształtować się temperatura w kolejnych tygodniach? Czy możemy jeszcze liczyć na upały czy może warto zabrać ze sobą kurtki przeciwdeszczowe?

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pierwszy tydzień sierpnia będzie najcieplejszy. Termometry pokażą około 28 stopni w Warszawie, a nawet 30 we Wrocławiu. Najzimniej będzie na Pomorzu, gdzie temperatura będzie się wahać od 21 do 28 stopni. Niewykluczone są także burze oraz opady.

Koniec lata?

Drugi tydzień będzie już nieco zimniejszy. W samej Warszawie temperatura spadnie do około 25 stopni. Wtorek i środa to dni, w których mogą wystąpić dość obfite opady.

Trzeci tydzień zapewni nam letnie, aczkolwiek nie upalne temperatury. Słupki rtęci na przeważającym obszarze kraju pokażą od 23 do 26 stopni Celsjusza. Temperatura będzie więc idealna na zwiedzanie i piesze wędrówki.

Niestety, koniec sierpnia to spory spadek temperatury. W Warszawie pod koniec miesiąca będzie bardzo mokro, a temperatura spadnie do 20 stopni! Podobnie będzie we Wrocławiu. Dodatkowo w dniach 29 i 30 sierpnia w wielu miejscach pojawią się burze.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ

PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: MEGHAN MARKLE I KSIĄŻĘ HARRY POSIADAJĄCE KRĘPUJĄCE DLA RODZINY KRÓLEWSKIEJ TAŚMY? CZY SUSSEXOWIE FILMOWALI BEZ WIEDZY ICH CZŁONKÓW? MEDIA SPEKULUJĄ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ

PORTAL “KRAJ” INFORMOWAŁ TAKŻE O: KURIOZALNA SYTUACJA PODCZAS MSZY W JEDNEJ Z PARAFII. BISKUP I WIERNI NIE WIERZYLI WŁASNYM USZOM! KSIĄDZ POSTANOWIŁ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ. CHODZI O KOBIETĘ