Wielu seniorów uprawnionych do pobierania świadczeń emerytalnych z powodzeniem korzysta regularnie z wypłacanych dodatkowych świadczeń w postaci trzynastej i czternastej emerytury. Nie da się ukryć, że jest to spora pomoc finansowa, szczególnie gdy rządowa inflacja funkcjonuje w najlepsze i wciąż rośnie ogłaszana w przestrzeni publicznej.

Są inne sposoby na zdobycie dodatkowych pieniążków

Każdy beneficjent trzynastki i czternastki wie, że jest to dodatek jednorazowy, a na domiar złego w przypadku czternastej emerytury obejmuje ona tylko część beneficjentów, oraz w wielu przypadkach nie wypłacana jest w całości. Istnieje jednak inny sposób podreperowania swojego budżetu domowego innym dodatkiem do emerytury wypłacanym w ramach programu Mama 4 Plus.

Aby otrzymać uprawnienie do wnioskowania o ten dodatek, należy spełnić bardzo ważny warunek. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy to osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci, rezygnując przy tym z aktywności zawodowej i zarabiania pieniędzy. Należy pamiętać, iż program nie obejmuje jedynie matek, lecz ojcowie, którzy wykażą, iż wychowali przynajmniej czwórkę dzieci, gdy zabrakło ich mamy z różnych powodów, także mają prawo do dodatku do emerytury.

Stanowi on pewnego rodzaju wyrównanie emerytury, która jest mała z powodu poświęcenia swojego czasu wychowaniu dzieci. Innym warunkiem, jaki należy spełnić, aby mieć szansę na otrzymanie dodatku wyrównującego emeryturę, jest przekroczenie 65 roku życia. Przykładem jest pobierana emerytura w kwocie 338,44 zł brutto, do której miesięcznie będzie można otrzymać dodatkowe 1000 zł brutto.

Innym dodatkiem wypłacanym po 75 roku życia może być dodatek pielęgnacyjny przysługujący osobie, która wykazała całkowitą niezdolność do pracy albo do samodzielnej egzystencji. Dodatkowa kwota jest równa 256,44 zł.

O tym się mówi: Pojawiła się informacja, że odszedł Franciszek Pieczka. Sytuację komentuje jego syn

Nie przegap tego: Katarzyna Cichopek nie próżnuje. Aktorka rzuciła się w wir pracy. Ma ku temu ważny powód