Jak podaje portal "Interia", w ostatnim czasie we Włoszech notuje się dużą liczbę zakażeń koronawirusem. Zjawisku towarzyszy temu ogromna liczba niezarejestrowanych przypadków Covid-19. Włoski Instytut Służby Zdrowia przypomina, że każdy, kto uległ zakażeniu koronawirusem, musi zostać w domu, aby nie przyczyniać się do zwiększenia liczby przypadków.

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem

Włoski Instytut Służby Zdrowia podkreślił, że w ostatnim czasie daje się zauważyć znaczący wzrost liczby przypadków zakażenia koronawirusem, w których chorzy sami się diagnozują i nie zgłaszają faktu wykrycia pozytywnych wyników. To sprawia, że oficjalne statystyki nie oddają faktycznej sytuacji epidemicznej.

Włoski resort zdrowia w sobotę poinformował o wykryciu 55 tys. przypadków zakażenia koronawirusem oraz o 51 osobach, które przegrały walkę z zakażeniem. Aż 23 proc. wykonywanych w laboratoriach testów kończy się wynikiem pozytywnym.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube CNBC
Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube CNBC

Jednocześnie szef włoskiego resortu zdrowia zaznaczył, że nie ma planów ponownego zaostrzenia restrykcji. Władze zdecydowały się odwołać do poczucia odpowiedzialności swoich obywateli, którzy wiedząc o tym, że są zakażone koronawirusem pozostaną w domu, nie narażając innych na zarażenie.

Koronawirus w Polsce

Polskie Ministerstwo Zdrowia w sobotę poinformowało o wykryciu 344 zakażeń, z których 42 były to osoby ponownie zakażone. Doszło też do śmierci 5 osób, które chore były na Covid-19. Przeprowadzono 3735 testów.

Od momentu wybuchu pandemii (4 marca 2020 roku) wykryto w naszym kraju łącznie 6 012 979 przypadków Covid-19. W wyniku choroby zmarło w sumie 116 417 Polaków.

Adam Niedzielski/YouTube @Janusz Jaskółka
Adam Niedzielski/YouTube @Janusz Jaskółka

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Rośnie frustracja Kremla. Generałowie rosyjskiej armii nie mogą czuć się bezpieczni. Kolejni z nich tracą swoje stanowiska

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wielkie wydarzenie w życiu Magdy Gessler. Syn znanej restauratorki wziął ożenił się w urokliwym miejscu. Wszystko było utrzymane w wielkiej tajemnicy

O tym się mówi: Sezon grillowy w pełni. Czy Polacy mogą smażyć przysmaki na balkonach