W tym tygodniu miną cztery miesiące od ataku Rosji na Ukrainie. Wojna pochłonęła już tysiące istnień zarówno wśród żołnierzy jak i ludności cywilnej. Z wielu miejscowości zostały tylko ruiny, a żołnierze rosyjscy są powszechnie oskarżani o zbrodnie wojenne, w tym zabójstwa cywili, tortury i gwałty na kobietach i dzieciach.

Portal „Super Express” podaje, że według informacji Ukrainy w najbliższych dniach działania Rosji mają się zintensyfikować, a zagrożenie obejmie również inne kraje europejskie.

„W tym tygodniu należy spodziewać się także nasilenia wrogiej aktywności Rosji. Nie tylko przeciwko Ukrainie, ale także przeciwko Europie. Przygotowujemy się i ostrzegamy partnerów” – ostrzega Zełenski na Twitterze.

Możliwe, że będzie to odpowiedź na przyznanie Ukrainie i Mołdawii przez Komisję Europejską statusu kandydatów do UE co nastąpiło 17 czerwca.

Jest to historyczny i długo oczekiwany moment, który przybliża oba kraje do członkostwa we wspólnocie, i który na pewno nie spodobał się Rosji i Wladimirowi Putinowi. W tym tygodniu Rada Europejska ma podjąć podobną decyzję.

Droga do UE jednak nie będzie prosta. Obra kraje muszą wiele poprawić zwłaszcza w zakresie sprawiedliwości i przeciwdziałania korupcji oraz praworządności.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób odpowie Rosja na tą wiadomość.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego wśród Polaków są porażające. Blisko co drugi Polak uważa za niedostateczną pomoc Zachodu dla Ukrainy

Jak informował portal „życie.news”: Niebywałe doniesienia zachodnich mediów. Tabloidy miały dotrzeć do nieślubnego syna księcia Monako, Alberta. Czy nastolatek jest podobny do swego ojca

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Małgorzata Rozenek-Majdan na bajkowych wakacjach wraz z mężem. Celebrytka uchwycona w niebywałych pozach na jachcie. Zawsze chce dbać o swoją sylwetkę

Sprawdź również ten artykuł: Koszt wstępu na dmuchańce mocno zadziwił jedną z matek. Kobieta poskarżyła się w sieci na cenę skorzystania z popularnej wśród najmłodszych atrakcji