24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi dzielnie bronią się przed okupantem. Wiele osób uważa, że NATO powinno militarnie wesprzeć Ukrainę. Czy były to dobry krok?

Prezydent USA Joe Biden zabrał głos w tej sprawie

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, został zapytany o to, czy USA bądź siły NATO wesprą Ukrainę. Okazuje się, że nasi wschodni sąsiedzi nie mogą liczyć na militarną pomoc.

Wojna w Ukrainie. Źródło: youtube.com
Wojna w Ukrainie. Źródło: youtube.com

Joe Biden ma jednak ku temu ważny powód. Prezydent USA jest przekonany, że jakakolwiek interwencja doprowadziłaby do jeszcze krwawszych walk, a nawet do wybuchu III wojny światowej.

Czy NATO pomoże Ukrainie w czasie wojny?

Prezydent USA Joe Biden dodał, że w stu procentach popiera Ukrainę. Jednak gdyby zamieszał w wojnę siły NATO lub Stanów Zjednoczonych mogłoby być znacznie gorzej.

Reasumując, podczas konferencji prasowej w amerykańskim Białym Domu Joe Biden rozwiał wszelkie wątpliwości – „Nie będziemy angażować się w walkę z Rosjanami na Ukrainie”.

Wojna w Ukrainie. Źródło: youtube.com
Wojna w Ukrainie. Źródło: youtube.com

Zachód stara się jednak pomóc Ukrainie w inny sposób. Na Rosję zostały nałożone sankcje, dzięki którym rubel znacznie traci na wartości. Rosjanie z pewnością odczują skutki wojny. Niestety, nie będą one tak bolesne jak te w Ukrainie.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze