Biskup diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej wpadł na nietypowy pomysł. Od teraz wierni będą mogli znaleźć na ulicach miast busa z zamontowanym… konfesjonałem. Dzięki temu podczas koncertów, na ulicach miast czy przy galeriach handlowych potrzebujący spowiedzi zawsze będą mogli skorzystać z zacisznego mobilnego konfesjonału.

Mobilny konfesjonał pojawił się na ulicach miast

Biskup diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej Edward Dajczak zapowiedział, że bus z mobilnym konfesjonałem pojawi się już niebawem.

Duchowny bardzo często spowiadał młodych ludzi na przystanku Woodstock podczas trwania Przystanku Jezus. Niektórzy uczestnicy przystanku chcieli również skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nie było to jednak możliwe, do teraz!

Gdzie można go znaleźć?

Dzięki mobilnemu konfesjonałowi wierni podczas otwartych ewangelizacji na ulicach, rynkach miast, czy podczas koncertów, będą mogli znaleźć zaciszne miejsce na spowiedź w busie z mobilnym konfesjonałem.

Pomysł z mobilnym konfesjonałem został przekazany do Watykanu i już otrzymał błogosławieństwo. Dzięki niemu wierni biorący udział w Ewangelii w plenerze będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mocne słowa Piotra Żyły: "to są durne zawody". Skoczek zapowiada koniec swojej przygody

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu