Konkurs Piosenki Eurowizji cieszy się ogromną popularnością. Co roku oglądają go około 100–600 mln widzów z całego świata. Transmitują go niemal wszystkie europejskie telewizje oraz telewizje innych państwa świata, między innymi: Egipt, Brazylia, Filipiny, Chiny, Japonia, Kanada, Hongkong, Indie, Jordania, Meksyk, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia, czy Wenezuela.

Kto będzie reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji 2022?

W sobotę 19 lutego odbyły się w Polsce preselekcje, który miały wyłonić reprezentanta Polski na Eurowizję 2022. Swoje występy zaprezentowało aż dziesięciu wokalistów: Kuba Szmajkowski, Ania Byrcyn, Siostry Szlachta, Lidia Kopania, Karolina Stanisławczyk i Chika Toro, Karolina Lizer, Unmute, Emilia Dębska (Mila), Krystian Ochman, Daria.

Preselekcje poprowadzili Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski oraz Małgorzata Tomaszewska. Zakulisową relację z show zdali Aleksander Sikora i Marek Sierocki.

Preselekcje wyłoniły wokalistę

W ścisłym finale widzowie mogli zagłosować na jednego z trzech kandydatów. Ponownie zmierzyli się Krystian Ochman, Unmute oraz Daria.

Tuż po ich występach na scenie pojawiła się diwa polskiej sceny muzycznej - Justyna Steczkowska. Wokalistka zaśpiewała utwór „Sama” oraz piosenkę znanej Conchity Wurst "Rise like a Pheonix".

Finalnie jurorzy i widzowie zdecydowali, że na Eurowizję 2022 pojedzie… Krystian Ochman. Gratulacje!

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu