Jak podaje portal "O2", Piotr Boryz z Koalicji Obywatelskiej podzielił się w mediach poruszającym nagraniem. Przedstawiona na nim sytuacja jest dramatyczna i przedstawia sznur karetek oczekujących na przyjęcie do szpitala znajdujących się w nich pacjentów. Polityk wystosował apel do szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego.

Piotr Borys publikuje dramatyczne nagranie

W poniedziałkowy wieczór Piotr Borys zamieścił w mediach społecznościowych dramatyczne ngranie, na którym widać, jak przed szpitalem w Lubinie stoi sznur karetek oczekujących na przyjęcie pacjentów na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jeden z pacjentów wskazywał, że przed szpitalem czekał już od godziny 13.

Polityk Koalicji Obywatelskiej zaapelował do szefa resortu zdrowia o podjęcie natychmiastowych działań. "Paraliż! 20 osób czeka na interwencje karetek w domach! Podobnie jest w Legnicy. Proszę coś zrobić, zanim ktoś umrze!!!" - dodał Piotr Borys.

Polityk w rozmowie z TVN24 wskazał, że dwie godziny po jego interwencji, w szpitalu dostawiono kolejne łóżka, co pozwoliło przyjąć wszystkich pacjantów, także tego, który w karetce spędził dziewięc godzin, bez jedzenia i picia.

Trudna sytuacja polityków

Okazuje się, że szpitalny oddział ratunkowy przyjmował w pierwszej kolejności pacjentów z Covid-19, chorzy z innymi schorzeniami musieli czekać. Z relacji polityka wynika, że kobieta z udarem musiała na przyjęcie do placówki czekać przez 5 godzin.

Piotr Borys zwrócił również uwagę na to, że karetki, które godzinami czekają sprzed SOR-em, są wyłączone z normalnego funkcjonowania. Nie mogą wówczas wyjeżdżać do innych pacjentów, którzy mogą być w stanie zagrożenia życia.

Zdaniem polityka KO jest to zapowiedź tego, co czeka polską służbę zdrowia w najbliższych tygodniach i należy przygotować szpitale do tego, co może się wydarzyć.

Karetka/YouTube @KlodzkoNeeds Batman
Karetka/YouTube @KlodzkoNeeds Batman

Myślicie, że w najbliższym czasie będziemy częściej świadkami podobnych dramatycznych scen?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Serialowy Bernardo ze "Zbuntowanego Anioła" przeżył bardzo trudne chwile. Jego odejście pogrążyło w żałobie wielu

O tym się mówi: