Zgodnie z danymi Inspekcji Handlowej po kontroli dostępnego na rynku sprzętu okazało się bowiem, że aż w połowie badanych hulajnóg wykryto znaczne nieprawidłowości, a część sprzętu mogła stwarzać zagrożenie dla użytkowników przez ewidentne wady konstrukcyjne.

Choć hulajnogi sportowe i elektryczne stały się prawdziwym hitem na ulicach polskich miast i niemal nieustannie, codziennie można się z nimi spotkać, tym bardziej, że wiele gmin zezwoliło na montaż hulajnóg na wynajem to okazuje się, że korzystanie z nich może mieć opłakane skutki.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) zlecił ostatnio kontrolę takiego sprzętu w takich regionach jak województwo lubelskie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, a także warmińsko-mazurskie. W sporej części kontrolowanego sprzętu wykryto wady konstrukcyjne, stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników!

UOKiK nie ma wątpliwości – hulajnogi nie tak bezpieczne jak mogło się wydawać. Wyniki kontroli porażają

Jak informuje portal Biznes Info, inspektoraty w 8 województwach przebadały hulajnogi sportowe pod kątem bezpieczeństwa użytkowania, którego wymogi zostały podane w ustawie z grudnia 2003 roku o ogólnym bezpieczeństwie produktów, z uwzględnieniem kryteriów zawartych w normach. Tewsty przeszło 15 firm, w tym siedem punktów sprzedaży detalicznej i 8 sklepów wielkopowierzchniowych. Kontrolę przeszło 39 partii hulajnóg. Wyniki testów nie są zadowalające!

- Inspekcja zakwestionowała 18 z 39 partii hulajnóg, co stanowi 46,15 proc. sprzętu. Laboratoryjnie zbadaliśmy 7 próbek hulajnóg. Aż 6 z nich negatywnie przeszło testy: w 5 próbkach stwierdziliśmy niewłaściwe rozwiązania konstrukcyjne (w tym 3 były nieprawidłowo oznakowane), w 1 przypadku zakwestionowaliśmy wyłącznie niewłaściwe oznakowanie- informuje UOKiK, cytowany przez Biznes Info.

Okazuje się, że 13 proc. badanych hulajnóg mogło zwiększać zagrożenie dla użytkowników przez wady konstrukcyjne, a ponad 40 proc. posiadała błędy w oznakowaniu, szczególnie oznaczeń o rodzaju hulajnogi. Tyle samo partii produktów, czyli 40 proc. posiadało niepełne zapisy w instrukcjach użytkowania.

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK