Jak podaje portal "Radio Zet", zakażony koronawirusem jest proboszcz parafi św. Piotra i Pawła w Tworkowie w powiecie raciborskim (woj. śląskie). Służby sanitarne szukają wiernych, którzy przyjmowali z jego rąk komunię.

Sanepid szuka wiernych z parafii w Tworkowie

Sanepid szuka uczestników mszy świętej odprawionej 2 sierpnia. O kontakt telefoniczny proszeni są wszyscy, którzy mieli bezpośredni kontakt z proboszczem parafi św. Piotra i Pawła w Tworkowie, zwłaszcza w trakcie udzielania przez niego komunii świętej.

Parafianie mieli się dowiedzieć o pozytywnym wyniku testu proboszcza w czasie ostatnich niedzielnych nabożeństw. Serwis "Nowiny" informuje, że ksiądz dowiedział się o tym, że jest zarażony dzień wcześniej (w sobotę 8 sierpnia). Dodaje również, że duchowny nie odprawiał nabożeństw już od 3 sierpnia, kiedy źle się poczuł. Jego stan jest dobry i nie wymaga hospitalizacji.

Pixabay

Uczestnicy mszy świętej proszeni o kontakt

Do tej pory zgłosiło się już kilku uczestników wspomnianej mszy św., choć nie wiadomo czy wszyscy. "Uczestników mszy chcemy poddać profilaktycznie badaniom na obecność koronawirusa" - przekazała w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Jolanta Małecka-Wąsowicz, kierownik oddziału nadzoru sanitarnego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu.

Rzecznik prasowy opolskiej kurii ks. Joachim Kobienia potwierdził informację o zakażeniu proboszcza parafii w Tworkach. Podkreślił również, że do zakażenia doszło pomimo przestrzegania w czasie mszy reżimu sanitarnego i obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią.

Pixabay

"Ksiądz proboszcz powiadomił o tym niezwłocznie Sanepid i podał osoby, które miały z nim kontakt, podobnie jak zaapelował do wiernych, którzy przyjmowali od niego Komunię św., aby zgłosili się do Sanepidu" - powiedział w rozmowie z portalem "Nowiny", ks. Kobienia.

Jak myślicie, to będzie kolejne duże ognisko koronawriusa w naszym kraju?

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważny komunikat. Powinniśmy zastosować się do tych zaleceń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Halina Bernacka z programu "Sanatorium miłości" przechodziła trudne chwile. Czy zakończyła ciężkie zmagania z chorobą

O tym się mówi: Trudna sytuacja konsumentów. W najbliższy piątek w sklepach będą niebotyczne kolejki. Z czego to wynika