Wczorajszy dzień oraz noc były bardzo ciężkie dla mieszkańców wielu regionów naszego kraju. Jak się okazuje straż pożarna wyjeżdżała do różnorodnych interwencji prawie 1100 razy.

Ostatnia doba była bardzo trudna

Podczas minionej niedzieli warunki atmosferyczne niemal w całym kraju były po prostu fatalne. W wielu miejscach wystąpiły zjawiska, których na co dzień nie widujemy w Polsce.

Najgorzej było na Śląsku, Podkarpaciu oraz Mazowszu. Tam miejscami przeszły nawet trąby powietrzne.

W powiecie brzeskim w województwie małopolskim z powodu uderzenia pioruna zapaliła się elewacja jednego z budynków. Duże straty ponieśli także mieszkańcy jednego z gospodarstw w miejscowości Zarębice, gdzie wiatr spowodował zerwanie dachów z trzech budynków.

Mieszkańcy województwa śląskiego zaobserwowali natomiast trąbę powietrzną, która przyczyniła się do poważnego uszkodzenia trzech budynków.

Jak się okazuje prognozy na dziś również nie są najlepsze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia.

Nadal obowiązują ostrzeżenia

Najbardziej uważać powinni mieszkańcy województwa pomorskiego, warmińsko - mazurskiego, kujawsko - pomorskiego oraz wielkopolskiego. Na tych obszarach kraju spodziewane są potężne opady deszczu, które mogą przyczynić się do utrudnień w poruszaniu się środkami komunikacji.

Co więcej, na terenie województwa podlaskiego oraz warmińsko - mazurskiego od dziś od godziny 12:30 do jura do godziny 3:30 obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia burzowego. Podczas nich może pojawiać się bardzo silny wiatr, który w porywach osiągnie nawet prędkość 80 km/h. Obfite mogą być także opady deszczu.

Przypominamy, aby na bieżąco śledzić alerty pogodowe i stosować się do zasad bezpieczeństwa, które uchronią nas oraz nasze domy przez ewentualnymi szkodami spowodowanymi zjawiskami atmosferycznymi.

Może zainteresuje Cię to: OGROMNE ZMIANY WEJDĄ W ŻYCIE JUŻ 6 CZERWCA. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WAŻNEJ DECYZJI RZĄDU. O CZYM MOWA

Polecamy także: MAŁOPOLSKA: KORONAWIRUS JEDNAK NIE ODPUSZCZA. MINISTERSTWO PODAJE NOWE DANE

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE