Sanepid wystosował bardzo ważny apel! Sprawa jest poważna bowiem chodzi o koronawirusa.

Poluzowanie obostrzeń nie wyjdzie nam na dobre?

Zgodnie z ostatnimi regulacjami, jakie wprowadził rząd, nabożeństwa w kościołach mogą się już odbywać bez obowiązku ograniczenia liczby wiernych, jednak z zachowaniem odpowiednich odległości.

Z tego powodu w ostatnich dniach spore ilości wiernych zapełniły świątynie w całym kraju. Nikt jednak nie spodziewał się takich skutków tych decyzji.

Jak się okazuje, w jednym z kościołów pojawiła się osoba, która jest zakażona koronawirusem. Sprawa jest poważna, bowiem mogły się od niej zarazić inne osoby. Sanepid rozpoczął więc poszukiwania wiernych.

Jak się okazuje, chodzi tutaj o parafię pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku.

Bardzo ważna informacja!

Wszystkie osoby, które w dniach od 30 maja do 4 czerwca przebywały w tym kościele, czy to na mszy świętej czy też przystąpiły tylko do spowiedzi są proszone o natychmiastowe zgłoszenie się Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Zakopanem!

Zgłaszać można się za pośrednictwem telefonu pod numerami:

  • 18 20 68 697;
  • 503 677 313.

Ze stacją można skontaktować się również za pomogą poczty elektronicznej lub poprzez Facebooka.

Jak informuje portal TVP INFO obecnie parafia św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku oraz parafia przy kościele są objęte kwarantanną i pozostają zamknięta dla wiernych.

- W tym czasie kontakt z księżmi będzie odbywał się drogą telefoniczną. Msze święte w zamówionych intencjach będą odprawiane na plebanii. Czekamy na instrukcje Sanepidu - brzmi oficjalne oświadczenie parafii.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: GDZIE LATEM BĘDZIE MOŻNA ZAPARKOWAĆ PRZY PLAŻY? ZNANE SĄ JUŻ STAWKI OPŁAT

Jak informował portal Życie: MADZIA Z ZESPOŁU "PIĘKNI I MŁODZI" "ZAŚWIECIŁA" BIELIZNĄ NA WAŻNEJ UROCZYSTOŚCI WŁASNEJ CÓRKI. NIE UMKNĘŁO TO UWADZE INTERNAUTÓW

Portal Życie pisał również o… IMGW WYDAŁO ALERTY, POLACY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. POGODA ZMIENI SIĘ GWAŁTOWNIE, METEOROLODZY OSTRZEGAJĄ