Jak podaje portal "Jastrząb Post", Małgorzata Kożuchowska dołączyła do grona gwiazd, które postanowiły zabrać głos w sprawie kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego odnoszącego się do tzw. aborcji eugenicznej. Choć aktorka jest osobą wierzącą i nie ukrywa, że życie jest dla niej bezwględną wartością, zdradziła dlaczego nie zgadza się z takim właśnie werdyktem.

Małgorzata Kożuchowska o zakazie aborcji ciężko uszkodzonych płodów

Małgorzata Kożuchowska jest mamą Jasia, którego urodziła mając 43 lata. Przez pierwsze dni ciąży musiała cały czas leżeć. Jej synek przyszedł na świat cały i zdrowy, choć aktorka nie ukrywa, że każdy dzień ciąży wiązał się z lękiem, że będzie inaczej. Swoimi obawami z okresu ciąży podzieliła się w poście, który odnosił się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

" Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. TK orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży. Dlatego trzymam się z dala od polityki" - zaczęła swój wpis Kożuchowska.

Instagram/małgorztakożuchowska

Obawa o zdrowie dziecka

Małgorzata Kożuchowska przyznała, że kiedy była w ciąży sama drżała o własne dziecko, czy aby na pewno urodzi się ono zdrowe. "Kiedy bylam w ciąży tak długo oczekiwanej, każdego dnia drżałam o zdrowie swojego dziecka. Aż do pierwszego badania mającego stwierdzić ewentualne wady. Trudno je bylo przeprowadzić, bo dziecko na skutek mojego stresu bylo bardzo ruchliwe. Przed badaniem rozmawialiśmy z mężem,że nawet gdyby coś było nie tak to dziecko urodzę. Taka była nasza wspólna decyzja. I pamiętam jak dziś tę wielką ulgę, że dziecko jest zdrowe! Miałam szczęście? Tak! Miałam wielkie szczęście!" - dodała.

YouTube

Przyznająca się otwarcie do wiary w Boga Małgorzata Kożuchowska podkreśliła, że Bóg dał każdemu człowiekowi wolną wolę. "I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera czlowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam" - podkreśliła.

Cały wpis Małgorzaty Kożuchowskiej znajdziecie tutaj.

Podzielacie opinię Małgorzaty Kożuchowskiej?

To też może cię zainteresować: Małgorzata Trzaskowska zdobyła się na bardzo szczere wyznanie. Wstraszające słowa żony Rafała Trzaskowskiego, jest bardzo oburzona

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy 2 listopada okaże się sądnym dniem dla całej ludzkości? Eksperci nie ukrywają tych informacji. Co takiego się wydarzy

O tym się mówi: Agnieszka Chylińska wyznała, jak to jest wychowywać chore dzieci. Wspiera kobiety protestujące po orzeczeni