Dzieciństwo Anny Dereszowskiej nie było łatwe, a wychowana na Górnym Śląsku, dokładnie w Mikołowie aktorka w wieku 9 lat musiała pożegnać się z ukochaną mamą. To trudny rok dla Anny Dereszowskiej, gdyż w 2020 mija 30 lat, odkąd nie ma z nią ukochanej mamy, Dagmary.

Mimo bardzo młodego wieku aktorka doskonale zapamiętała dzień, w którym dowiedziała się, że mama odeszła i nigdy więcej jej nie zobaczy.

„Mówią, że jestem do niej podobna. Pamiętam, jak tata przyjechał ze szpitala i powiedział nam, że mama nie żyje. Przygotował nas do tego” – mówiła z wyraźnym smutkiem Anna Dereszowska w jednym z wywiadów, cytowana przez Pomponik.

Powodem śmierci mamy aktorki był nowotwór jajnika, który został zdiagnozowany w bardzo późnym stadium rozwoju. Niestety, choroba nie dawała długo objawów i choć mama sama była lekarzem to nie miała w zwyczaju badać się sama, więc choroba wyszła na jaw bardzo późno.

„Gdy trafiła na onkologię, rak był już zbyt zaawansowany, żeby z nim wygrać. To paradoks, że się nie badała, bo myślała, że jej to nie dotyczy. Niestety, to dotyczy każdego z nas” – słowa aktorki znalazły się w „Rewii”.

Z tą stratą Anna Dereszowska nie pogodzi się nigdy. Diagnoza była druzgocąca, dziś aktorka nie chce tego samego losu dla swoich dzieci

Właśnie dlatego Anna Dereszowska, nauczona traumatycznym doświadczeniem utraty matki we wczesnym dzieciństwie, postanowiła nie oddać swojego zdrowia na pastwę losu i przykłada dużą uwagę do regularnych badań i diagnostyki. Nie chce, aby jej rodzina, szczególnie dzieci przeżywały to samo. Sama namawia również w wielu kampaniach społecznych do profilaktyki i walki o swoje zdrowie, poprzez diagnostykę i badania.

Niedawno sama poddała się badaniom genetycznym, na szczęscie udało się wykluczyć ten czynnik, jednak zagrożenie nie śpi.

"Czasem trudno umówić się do lekarza. Ale rak ma w nosie nasze wymówki i atakuje tak samo, jak wcześniej. Profilaktyka jest najskuteczniejszą formą leczenia" - przekonuje w najnowszym spocie Ligi Walki z Rakiem.

fot. Youtube @PnŚ

Jak informował portal "Życie ": LECH WAŁĘSA POKAZAŁ, ŻE MA DO SIEBIE DUŻY DYSTANS, ZAMIEŚCIŁ W SIECI ZDUMIEWAJĄCY FILMIK. SYMPATYCY BYŁEGO PREZYDENTA NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ ŚMIECHU

Przypomnij sobie: DAGMARA KAŹMIERSKA POWALIŁA NA KOLANA FANÓW SWOIM WIDOKIEM. GWIAZDA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNE NAGRANIE, TRZEBA MIEĆ DUŻO DYSTANSU DO SIEBIE

Portal "Życie " pisał również: KOLEJNE ZNANE OSOBY WYRAŻAJĄ SWÓJ ŻAL SPOWODOWANY ODEJŚCIEM DARIUSZA GNATOWSKIEGO. GRAŻYNA WOLSZCZAK SPOTKAŁA SIĘ JEDNAK Z MOCNĄ KRYTYKĄ